Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmiana u sterów

O zmianie parafii łowiccy kapłani dowiadują się w czerwcu. Bywa jednak i tak, że - choćby ze względu na chorobę lub śmierć jakiegoś księdza - zmiany następują także w innych terminach.

Na stronie diecezji łowickiej pojawił się komunikat o zmianach personalnych. 7 stycznia z funkcji proboszcza parafii pw. św. Rocha w Boczkach Chełmońskich został zwolniony ks. dr Marek Kania, którego mianowano proboszczem parafii św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku. Jego miejsce, jako administrator, zajmie wikariusz parafii Świętego Ducha w Łowiczu ks. dr Mariusz Szmajdziński, biblista.

Ostatnia zmiana dotyczy ks. Radosława Walczaka, który przez kilka miesięcy był wikariuszem w Żelechlinku. Ks. Walczak został mianowany wikariuszem parafii Świętego Ducha w Łowiczu.  

Zmiany spowodowane są śmiercią długoletniego proboszcza żelechlińskiej parafii ks. kan. Pawła Jurka, który po nagrodę do Pana odszedł 12 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL