Nowy numer 3/2021 Archiwum

Inny, baśniowy wymiar

20 obrazów Jana Bonawentury Ostrowskiego zostanie zaprezentowanych podczas wernisażu w walewickim pałacu. Spotkanie z artystą już 13 stycznia!

Goście Pałacu Walewice będą mogli zobaczyć dzieła o baśniowym charakterze i spotkać się z artystą, który swoje obrazy stawia w opozycji do obecnego stechnicyzowanego świata. – Pokażemy prace pełne odważnych kolorów, ale także spokoju i harmonii, które wprowadzają obserwatora w zaczarowany świat surrealistycznych istot, inspirowanych nierzadko sztuką włoską i weneckimi karnawałami – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. kultury w Stadninie Koni Walewice.

Wernisaż, który rozpocznie się w Sali Białej o godz. 17:00, to efekt współpracy Stadniny Koni Walewice z Ewą Hernik, warszawską promotorką sztuki dawnej i współczesnej. – Na 2017 r. zaplanowaliśmy już wiele inicjatyw kulturalnych. Jednym z nich będą cykle wernisaży, przybliżające naszym gościom twórczość znakomitych polskich artystów. Dzięki podobnym działaniom w 2016 r., osoby odwiedzające Walewice obejrzały m.in. obrazy Józefa Panfila, Timura Karima, Henryka Płóciennika, Zbigniewa Matyska, Reginy Kochanowskiej czy Wiesławy Piotrowskiej – mówi Aleksandra Szeląg, menedżer kompleksu pałacowego w Walewicach.

Jan Bonawentura Ostrowski to artysta związany z Warszawą, który regularnie wystawia swoje obrazy w kraju i za granicą. Uprawia wszystkie sztuki piękne – od malarstwa, przez grafikę, aż do rzeźby – a jego prace podziwiano już m.in. na wystawach w Mediolanie, Helsinkach, Kopenhadze, Paryżu czy Saint Tropez. Ostrowski w swoich dziełach chętnie operuje światłem i przestrzenią. Jego postacie pełne są ciepła, pogody i fantazji, co intuicyjnie wprowadza odbiorcę w całkowicie inny wymiar.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama