Nowy numer 4/2021 Archiwum

W Rawie Maz. powstanie katolickie liceum

Od września na mapie edukacyjnej Rawy Mazowieckiej pojawi się nowa szkoła - Katolickie Publiczne Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Pawła II.

Organem prowadzącym szkołę będzie parafia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Od początku powstaniu placówki kibicował ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Dziś już wiadomo, że szkoła od 1 września rozpocznie działalność. Zgodę na powstanie placówki wyraził łódzki kurator oświaty. Parafia złożyła wszystkie stosowne dokumenty, m.in. statut i proponowany wykaz kadry pedagogicznej. Warto dodać, że inicjatywa zrodziła się na kanwie Światowych Dni Młodzieży i sprowadzenia do parafii relikwii św. Jana Pawła II i dzieci fatimskich (te ostatnie, zamiast do parafii, najpierw trafiły do Gimnazjum nr 2 im. Haliny Konopackiej).

Nowa szkoła, dzięki życzliwości burmistrza Rawy Mazowieckiej, będzie mieściła się we wspomnianym budynku Gimnazjum nr 2 im. – Bardzo cieszę się z tego, że młodzież, która do tej pory uczyła się w gimnazjum, będzie mogła dalej się kształcić w miejscu, które bardzo lubi i w którym dobrze się czuje – mówi ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. – Nie ukrywam, że o takim dziele też myślałem. Założenie szkoły od lat chodziło mi po głowie. Ostatecznie iskra wyszła od gimnazjalistów. Mam nadzieję, że nowa szkoła wniesie wiele dobra w życie parafii. Bardzo na to liczę. Tak, jak każde dobre dzieło, tak i powstanie tej placówki niosło wiele trudów. Dziś mogę powiedzieć, że przez cały czas nad tym dziełem czuwał św. Jan Paweł II. Ufam, że młodzież, która będzie się uczyć w tej szkole, będzie – tak, jak jej patron – wrażliwa na dobro, piękno i rodzinę – dodaje ks. Świstak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama