Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Skrzydlaty Sylwek

W Kocierzewie Południowym zamieszkał bocian. Pojawił się 30 grudnia, stąd nadano mu imię Sylwester.

Na miejsce do życia wybrał bocianie gniazdo na posesji Marka Marca. - To zobowiązuje - żartuje mieszkaniec Kocierzewa.

Codziennie rano Sylwek zjada około kilograma mięsa z kurczaka. Pan Marek rzuca mu kawałki, a ten w locie je łapie. - Na początku nie zawsze trafiałem, a bociek nie umiał złapać, teraz oboje doszliśmy do wprawy. kiedy jest już najedzony, odwraca się tyłem, przestaje łapać albo złapany kawałek odkłada - opowiada.

Po śniadaniu Sylwek wylatuje z gniazda i krąży po okolicy. Można go spotkać na polach wokół Kocierzewa. Potem wraca i cały czas siedzi już w gnieździe. Nie ruszył się z niego również wtedy, gdy temperatura spadła do -17 stopni, a pan Marek otworzył drzwi do garażu, by ptak mógł się tam schronić.

Państwo Marcowie zastanawiają się, dlaczego bociek nie odleciał. Może był za słaby i inne ptaki nie pozwoliły mu z nimi lecieć?

Bociek jest pierwszym lokatorem zrobionego latem gniazda. Na razie czuje się w Kocierzewie dobrze i sprawia dużo radości mieszkańcom miejscowości.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma