Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z minister o reformie

W Ossie pod Rawą Mazowiecką odbyła się dwudniowa konferencja na temat wdrażania reformy edukacji. Wzięli w niej udział kuratorzy oświaty z całej Polski, przedstawiciele wojewodów, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej. Gościem spotkania była minister Anna Zalewska.

Spotkanie w Ossie rozpoczyna kolejny etap wdrażania zmian w polskiej oświacie. Zebranym zaprezentowano zespół do spraw reformy. Dołączą do niego przedstawiciele kuratoriów. - Chcemy w ten sposób być blisko samorządów, by pomóc w każdej sytuacji - powiedziała minister Zalewska, która zachęca do korzystania ze strony internetowej poświęconej reformie. -  Na wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe pytania staramy się odpowiedzieć, a w prawie oświatowym znaleźć można gotowe scenariusze dotyczące przekształceń szkół - informuje.

Ministerstwo rozpoczyna zakrojoną na szeroką skalę kampanię informacyjną. Listy i ulotki trafią do samorządowców, dyrektorów szkół i rodziców. Do 31 marca samorządy muszą podjąć uchwały określające nową sieć szkół.

Więcej o reformie i konferencji w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma