Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pamięć w rocznicę wyzwolenia

Miasto Skierniewice wraz z Izbą Historii i Towarzystwem Przyjaciół Skierniewic 17 stycznia zorganizowały uroczystości w rocznicę zakończenia okupacji niemieckiej w Skierniewicach.

W 72. rocznicę zakończenia okupacji hitlerowskiej w Skierniewicach na cmentarzu Strzelba uczczono pamięć bohaterów - członków Armii Krajowej i poległych czołgistów.

W imieniu prezydenta Krzysztofa Jażdżyka znicze na grobach bohaterów tamtych wydarzeń na cmentarzu wielowyznaniowym przy ul. Strobowskiej zapalił Andrzej Melon, przewodniczący Rady Miasta Skierniewice. Historię tragicznych wydarzeń przybliżył zgromadzonym Kazimierz Figat, honorowy prezes Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic.

W uroczystościach wzięli udział także mieszkańcy miasta, którzy z zainteresowaniem słuchali historii sprzed 1945 roku, m.in. o trzech żołnierzach spalonych w czołgu przy dworcu kolejowym w Skierniewicach oraz żołnierzach Armii Krajowej zamordowanych przez Niemców 22 października 1943 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma