Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ognisko i kuligi

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu zachęca dzieci i młodzież do aktywnego spędzania ferii.

Ks. Adam Domański, proboszcz parafii, zaprasza na wspólne przejażdżki po śniegu. - Kuligi organizowaliśmy już rok temu. Były bardzo udane. W tym roku pogoda pokrzyżowała nam trochę szyki, ale nie poddajemy się - mówi ks. Domański.

Nie ma super warunków na tego typu zimowe szaleństwo, ale udało się znaleźć oblodzony odcinek polnej drogi na końcu ul. Strzeleckiej. Już wczoraj pierwsza grupa dzieci przetestowała trasę. Kolejne podejście zaplanowane jest w środę. Umówiony jest już ciągnik. Początek zabawy wyznaczono na 11.00. Jeżeli aura dopisze i będzie zainteresowanie dzieci, kuligi odbędą również w kolejne dni. Trzeba zabrać ze sobą sanki.

Dla młodzieży parafia zorganizowała ognisko. Na przykościelnym placu, mimo mrozu, zebrało się wczoraj wieczorem kilkanaście osób. Przyszli także dorośli i dzieci. Okazało się, że jeden z młodych parafian obchodził wczoraj urodziny. Dla 5-letniego Tymka zaśpiewano "Sto lat!". Proboszcz Domański na szybko zorganizował więc słodki poczęstunek - ciasta i batony. Chwile przy ognisku spędzono na pieczeniu kiełbasek, rozmowach i śpiewach.

Parafia na łowickiej Korabce zaprasza na jeszcze jedno wydarzenie. W czwartek po Mszy św. o 18.00 odbędzie się wieczór chwały - uwielbienie Jezusa narodzonego dla nas w stajence.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy