Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dopalacze wciąż groźne

Policjanci z komend województwa łódzkiego, samorządowcy, nauczyciele, a także młodzież spotkali się w Rogowie na trzecim już "Forum idei ku bezpieczeństwu i dialogowi społecznemu".

Spotkanie poświęcone było przede wszystkim dopalaczom. Pokazany został między innymi film przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół w Rogowie zatytułowany "Historia Magdy K.". Motywem przewodnim były podejmowane przez bohaterkę wybory i ich konsekwencje. Autorzy zadawali widzom pytania i oczekiwali odpowiedzi. Młodych ludzi do zajęcia się tematem i nakręcenia filmu o skutkach zażywania dopalaczy zainspirował inspektor Tomasz Żaczek z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

- Chcemy stworzyć koalicję w walce z zagrożeniami wskazanymi przez mieszkańców województwa w ramach "Krajowej mapy zagrożeń i bezpieczeństwa" - poinformował inspektor Dariusz Walichnowski, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi do spraw prewencji. - Dopalacze są jednym z tych zagrożeń. Trzeba uświadamiać, jak groźne jest to zjawisko i że nie wolno po dopalacze sięgać.

Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski podkreślił, że to sama młodzież zaangażowała się w akcję informacyjną na temat dopalaczy. - W województwie łódzkim występuje bardzo duże zagrożenie i zależy nam na tym, żeby młodzież miała świadomość, jak niebezpieczne są to substancje. A film pokazuje jak od jednej decyzji zależy życie młodego człowieka - mówił kurator.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma