Nowy numer 3/2021 Archiwum

Karambole pod Piotrkowem

76 samochody zderzyły się w gęstej mgle na autostradzie A1. 32 osoby zostały ranne, w tym 4 ciężko. 2 poszkodowane osoby przeszły operacje w łódzkim szpitalu im. Kopernika. Lekarze oceniają ich stan jako ciężki.

Zaczęło się od zdarzenia dwóch samochodów ciężarowych ok. 8.30 przy zjeździe z drogi ekspresowej S8 na autostradę A1 na wysokości miejscowości Bąkowiec.Na rozbite ciężarówki zaczęły wpadać inne samochody. Po 9.00 doszło do kolejnego karambolu 2 km dalej. Na miejscu w momencie wypadku panowały bardzo trudne warunki, była gęsta mgła i mróz. Wciąż trwa akcja ratownicza.

- Jeszcze kilka osób ma udzielaną pomoc medyczną. Są to osoby z obrażeniami lekkimi, które nie wymagały pilnej opieki zaraz po zdarzeniu. Na miejscu mamy jeszcze 3 zespoły pogotowia ratunkowego, straż pożarną, policję. W wypadku brały udział 43 samochody, w tym 11 tirów. Kilkanaście osób jest poszkodowanych, w tym kilka ciężko. Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego pięciokrotnie podejmowały loty z osobami z największymi obrażeniami - mówił przed południemi z miejsca zdarzenia mł. bryg. Maciej Dobrakowski, z PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Z najnowszych danych policji wynika, że w dwóch karambolach uczestniczyło aż 76 samochodów. Droga w obu kierunkach jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd kierując pojazdy na węzeł Piotrków Trybunalski Północ, następnie na DK 12 i ponowne włączenie na autostradę A1 na węźle Tuszyn. Ruch samochodów na autostradzie zostanie przywrócony najwcześniej wieczorem. Niewykluczone, że drogę uda się udrożnić dopiero jutro. 

Jak poinformowało MSWiA, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wysłuchał meldunków od komendantów wojewódzkich policji i Państwowej Straży Pożarnej w sprawie karambolu. Na miejscu pracuje 100 policjantów, 70 strażaków oraz 20 wozów ratowniczych. Rozstawiono 3 namioty dla kierowców, którzy oczekują na policyjne oględziny. Na miejscu nie ma już poszkodowanych. Z informacji przekazanych przez służby wynika, że ranne zostały 32 osoby. Wszystkie zostały już przewiezione do szpitali.Dla pasażerów zapewniono autobus,który odwiezie ich do szkoły w Grabicy.

Dwie poszkodowane osoby przeszły operacje w łódzkim szpitalu im. Kopernika. Lekarze oceniają ich stan jako ciężki.

Na youtube pojawił się film ze zdarzenia nagrany przez osobę w samochodzie przejeżdżającym drugim pasem autostrady.

Karambol A1 Grabica 26.01.2017r.
Kenatso_PL

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama