Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pociągiem na ingres

Łódzka Kolej Aglomeracyjna i archidiecezja łódzka organizują przejazd specjalny do Krakowa na ingres abp Marka Jędraszewskiego, który odbędzie się w sobotę 28 stycznia w katedrze na Wawelu.

Skład zestawiony z trzech elektrycznych zespołów trakcyjnych może zabrać 360 pasażerów. Podróż potrwa niewiele ponad dwie i pół godziny. Pociąg wyruszy z dworca Łódź Fabryczna o 6.50. Po drodze zatrzyma się na stacjach Łódź Niciarniana, Łódź Widzew i Tomaszów Mazowiecki. Do Krakowa dotrze o 9.28.

W drogę powrotną pociąg wyruszy o 16.26, a na miejscu w Łodzi będzie o 19.00. Bilet w obie strony kosztuje 50 zł z Łodzi oraz 45 zł z Tomaszowa Mazowieckiego.

Bilety można nabyć na Dworcu Łódź Fabryczna w kasie ŁKA przy Centrum Obsługi Pasażera. Również w dniu wyjazdu, w sobotę rano, otwarte zostaną kasy, żeby chętni tuż przed podróżą mogli je kupić.

Abp Jędraszewski podczas ingresu do katedry na Wawelu obejmie urząd metropolity krakowskiego. Na tym stanowisku zastąpi kard. Stanisława Dziwisza, który przeszedł na emeryturę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma