GN 3/2021 Archiwum

Strażackie pożegnanie

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach st. bryg. Dariusz Rosiński po 20 latach kierowania komendą odchodzi na emeryturę.

We wtorek 31 stycznia w starostwie powiatowym w Skierniewicach odbyło się uroczyste pożegnanie komendanta Rosińskiego. Wzięli w nim udział posłowie i samorządowcy z miasta i wszystkich gmin powiatu, a także ochotnicze straże pożarne z regionu.

Były życzenia, kwiaty i podziękowania. St. bryg. Jarosław Wlazłowski, Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej w Łodzi, podkreślał rolę strażaków i samego komendanta w przygotowaniach Światowych Dni Młodzieży. - Bez zaangażowania i ofiarności komendanta Dariusz Rosińskiego nie udałoby  się przygotować i przeprowadzić tych dni na tak wysokim  poziomie - mówił komendant wojewódzki.

Dziękując za obecność i słowa uznania, D. Rosiński podkreślał, że zawsze z chęcią przychodził do pracy. Dzięki temu mógł realizować się w tym, jak zaznaczył, bardzo atrakcyjnym zawodzie. I choć nikt wcześniej w rodzinie strażakiem nie był, dla niego okazało się to najwłaściwszą życiową drogą. 

Za religijną postawę i propagowanie postaw patriotycznych w czasie pełnienia służby dziękował odchodzącemu komendantowi ks. Jan Pietrzyk, proboszcz parafii św. Jakuba w Skierniewicach.

Od 1 lutego obowiązki Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach pełnić będzie dotychczasowy zastępca st. bryg. Tadeusz Zwoliński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama