Nowy numer 21/2018 Archiwum

Modlitwa i obecność

Podobnie jak w całej diecezji, w rawskiej społeczności też obchodzono Dzień Chorego.

W szpitalnej kaplicy Mszę św. odprawił ks. dziekan Bogumił Karp delegowany przez biskupa łowickiego. Wraz z nim  Eucharystię koncelebrowali ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i pasjonista o. Łukasz Nawotczyński, przeor i kapelan.

Później kapłani udzielili sakramentu namaszczenia chorych na wszystkich oddziałach w szpitalu.

Msza św. w intencji chorych i cierpiących sprawowana była także w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP o godzinie 13.00. Także tu licznie zgromadzeni chorzy przyjęli sakrament namaszczenia, a po Eucharystii w holu bibliotecznym uczestniczyli w przygotowanym przez parafialną Caritas poczęstunku. Przy muzyce płynącej z akordeonu i radosnych śpiewach radośnie spędzili miło czas.


Przypadający 11 lutego Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II, by zwrócić uwagę na potrzeby osób chorych, podnieść wrażliwość i świadomość społeczeństwa oraz instytucji.

W 2017 roku Światowy Dzień Chorego odbywał się pod hasłem „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”.

Obchody mają przyczynić się do większego zaangażowania w pomoc chorym w ich cierpieniu. Papież ustanowił dzień chorego na 11 lutego, bo jest to data pierwszego objawienia Matki Bożej w Lourdes.

  W szpitalu Mszy św. przewodniczył ks. Bogumił Karp.
Archiwum Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma