Nowy numer 41/2019 Archiwum

Piękne aż tak !

Zgodnie z tradycją, w ramach naszej akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem”, zapraszamy wszystkie panie do Skierniewic na IV Diecezjalny Dzień Kobiet.

Tym razem do znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: „Jestem Kobietą - Lubię to! - Cała piękna jesteś”. W tym roku podczas wykładów, świadectw chcemy wspólnie podjąć refleksję nad prawdziwym pięknem kobiety, o którym mówi autor Pieśni nad Pieśniami: ”cała piękna jesteś, przyjaciółko moja. Jakże jesteś piękna!".

 

Czyniąc z tego zdania hasło naszego spotkania, spróbujemy zatrzymać się nad tym niezwykłym komplementem Boga.

 

W życiu każdej kobiety pytanie o to, czy jest piękna jest kluczowe. To centrum kobiecego serca. Wiele kobiet myśląc o pięknie zatrzymuje się jedynie nad pięknem zewnętrznym, zapominając, że prawdziwe piękno wypływa z serca.

 

Podczas naszego spotkania, rozważając tegoroczne hasło, poszukamy odpowiedzi na pytanie: Co naprawdę czyni kobietę piękną? Co sprawia, że potrafi ona zachwycać, olśniewać, motywować, inspirować.

 

Gdzie należy szukać źródła piękna kobiety, podczas wykładu opowie nam Maria Miduch, wykładowca języka hebrajskiego, biblistka i pisarka.  

 

Pochylając się nad kolejnymi wersetami z Biblii, usłyszymy jak pięknie zostałyśmy stworzone.

 

O kobietach, których życie przechodziło przez wiele zawirowań i które przez bardzo trudne wybory i decyzje odkrywały swoją godność i piękno, opowie nam także Brygida Grysiak, dziennikarka TVN, autorka m.in. książki „Wybrałam życie” i „Kobiety w życiu Jana Pawła II”.

 

Swoimi świadectwami podzielą się także kobiety, które z powodu choroby i cierpienia na swoje życie spojrzały z innej strony, niejako od środka.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych na przybyłe do Skierniewic niewiasty czekać będzie wiele niespodzianek i atrakcji. Jedną z nich będzie koncert pt. „Dziękuję i tak”, Marcina Stycznia, wokalisty, kompozytora.  

 

Na tym jednak nie koniec. Jak przystało na Dzień Kobiet, także i w tym roku dla pań przygotowaliśmy prezenty. Przygotowanie ich było możliwe dzięki wsparciu, jakiego udzielili nam prezydenci: Skierniewic, Kutna, Żyrardowa, a także burmistrzowie Rawy Mazowieckiej, Łowicza i Głowna.

 

Każdy z darów nawiązuje do hasła i tematu naszego spotkania. Wzorem lat ubiegłych każda z pań otrzyma także kolejny dokument św. Jana Pawła II. Tym razem będzie to „List o Różańcu”.  

 

W centrum naszego spotkania zaplanowaliśmy uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem bp .Andrzeja F. Dziuby, który podczas III DDK podkreślał, że nasze spotkania są potrzebne nie po to, by kobiety się separowały od reszty społeczeństwa czy żeby we własnym gronie podziwiały wszystkie swoje walory.

 

Taki dzień jest potrzebny - jak mówił bp ordynariusz- by kobiety wzajemnie pomagały sobie wiele rzeczy odkrywać, dostrzegać, uświadamiać, a potem tym dobrem dzielić się z innymi.

 

Dziękując za to, jak pięknie zostałyśmy stworzone, podczas Eucharystii przed obrazem Maryi podziękujemy Bogu za dar kobiecości, za Jego zachwyt i piękno, którym nas obdarzył. Uczynimy to, odmawiając znaną już niektórym paniom "Litanię Chwały".

 

Program czwartego Diecezjalnego Dnia Kobiet 4 marca 2017 roku

9.00 – 9.30 – Przybywanie uczestniczek do Centrum Konferencyjno-Rozrywkowego „Maraton” ul. Sobieskiego 20, Skierniewice

9.30 – 10.45 – Powitanie uczestniczek i wykład Marii Miduch

10. 45 –  12. 00 Świadectwa

12.00 – 13. 00 – Przerwa na kawę, ciasto, ciepłą zupę

13.00  – 13. 45 – Koncert Marcina Stycznia

13.45 – 14.30 – Rozdanie prezentów, kwiatów, wypełnienie ankiety

15.30 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja F. Dziuby i nabożeństwo dziękczynne w kościele św. Jakuba w Skierniewicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL