Blisko, coraz bliżej. Przygotowanie IV Diecezjalnego Dnia Kobiet weszło w fazę końcową. Prelegenci i artyści potwierdzili swoją obecność, sponsorzy przekazali pieniądze. W drodze są prezenty, które teraz przez dwa tygodnie będziemy pakować.
Rozpoczynamy odliczanie dni dzielących nas od naszego dorocznego święta, które tym razem 4 marca będzie przebiegało pod hasłem: "Jestem kobietą - Lubię to! - Cała piękna jesteś".
Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku podczas wykładów, głębokich i poruszających świadectw chcemy podjąć refleksję nad prawdziwym pięknem kobiety. Chcemy zrobić kolejny krok w odkrywaniu jej geniuszu, a także darów, które w jej sercu złożył sam Stwórca.
Czyniąc refleksję, opowiemy o tym, co o kobiecie i jej pięknie mówi Biblia. Zastanowimy się także nad tym, czy istnieje różnica pomiędzy tym, co ładne i co piękne. Odpowiedzi na te pytania udzieli nam Maria Miduch, wykładowca języka hebrajskiego, biblistka i pisarka, autorka m.in. książek „Biografia Boga” i „Biografia Ducha Świętego”. W jednym z wywiadów dla dwumiesięcznika "Czas Serca" M. Miduch, opowiadając o różnych kobietach, które spotykamy na karach Biblii, podkreśliła, że były one niesamowite, bo cały czas były sobą. "Nie próbowały być kimś innym, w tym tkwiła ich siła. Jestem zdania, że właśnie dlatego Bóg z nimi współpracował, bo nie ukrywały swoich słabości i wad. A Bóg te wszystkie słabe miejsca wykorzystał i wypełnił swoją łaską. A my, kobiety, bardzo często myślimy, że Bóg będzie z nami współpracował dopiero wtedy, kiedy będziemy nieskazitelne, idealne, perfekcyjne. (...) Nierzadko jest tak, że myślimy o tym, żeby najpierw pozamiatać w naszym życiu, a dopiero później zaprosić Pana Boga. A Bóg chce przyjść ze swoją mocą właśnie wtedy, kiedy tkwimy w bałaganie myśli i grzechu" - mówiła w wywiadzie pani Maria.
Z przytoczonych słów płynie dla każdej z nas wielka nadzieja. Nadzieja na spotkanie z Bogiem tu i teraz, a także na prawdziwe poznanie siebie, które nie potrzebuje retuszu, bo otoczone jest Bożym miłosierdziem. Odbywające się na początku Wielkiego Postu spotkanie, mamy nadzieję, pomoże nam uważniej patrzeć na siebie i szukać prawdy dzięki Bożemu miłosierdziu i w jego świetle, jak mówił w latach poprzednich biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba. "Kobiety jako pierwsze dotknęły najważniejszego źródła miłosierdzia - zmartwychwstania. Bądźcie dumne, że jesteście kobietami. Zechciejcie kochać ten dar, który niesiecie w sobie" - zachęcał.
Zapraszając wszystkie panie - niezależnie od wieku, statusu, miejsca zamieszkania - mamy nadzieję, że po raz kolejny, stając przy sobie, ale przede wszystkim przy Chrystusie i Jego Matce, będziemy stawały się najpiękniejszą wersją samych siebie. A że warto, świadczą o tym te niewiasty, które uczestniczyły w poprzednich edycjach.
- Dawniej w to święto dostawałam ręczniki i rajstopy. Później - kwiatka i perfumy. Od dwóch lat, od kiedy uczestniczę w DDK, cały dzień świętuję. Do domu wracam obdarowana, wzruszona i szczęśliwa, co chwilę powtarzając: "Jestem kobietą - Lubię to!" - mówiła Anna Kowalska. Podobnego zdania jest też Monika Guzek. - Przez lata Dzień Kobiet dla mnie nie istniał. Od trzech lat razem z innymi kobietami przyjeżdżam do Skierniewic. Wcześniej idę do fryzjera i... spowiedzi. W ten sposób przygotowuję się do tego wydarzenia, dzięki któremu odróżniam to, co ładne, od tego, co piękne, to, co mądre, od tego, co słabe. I - co najważniejsze - zdecydowanie bardziej lubię siebie - mówi pani Monika.
My ze swojej strony zapewniamy, że również tym razem atrakcji, wzruszeń i dziękczynienia nie zabraknie. Pomogli nam zadbać o to partnerzy i sponsorzy, m.in.: Edyta Sukiennik, właścicielka aptek św. Stanisława, firma Mirbud SA, przedsiębiorstwo EL-IN Sp. z o.o., TPU Twój Punkt Ubezpieczeń, Biuro Podróży "Arka Travel", NZOZ "Kopernik", Studio Reklamy "Bunny Print", a także sponsorzy, którzy chcieli pozostać anonimowi.
Program IV Diecezjalnego Dnia Kobiet - 4 marca 2017 roku
9.00-9.30 - przyjazd uczestniczek do Centrum Konferencyjno-Rozrywkowego "Maraton", ul. Sobieskiego 20
9.30-10.45 - powitanie i wykład Marii Miduch
10.45-12.00 - świadectwa
12.00-13. 00 - przerwa na kawę, ciasto, ciepłą zupę
13.00-13. 45 - koncert Marcina Stycznia
13.45-14.30 - rozdanie prezentów, kwiatów, wypełnienie ankiety
15.30 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby i nabożeństwo dziękczynne w kościele św. Jakuba.
Czekając na spotkanie, przypomnijmy sobie, jak wyglądało ono w zeszłym roku.
Diecezjalny Dzień Kobiet [Skierniewice 2016]
FilmediaStudio