Nowy numer 42/2019 Archiwum

Piłka z podpisem Bońka

Mistrzami diecezji łowickiej w piłce nożnej halowej w kategorii szkoła podstawowa zostali ministranci z parafii św. Katarzyny w Witoni.

Pierwszy turniej finałowy XIII Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej odbył się 18 lutego w Rawie Mazowieckiej. W hali „Milenium” zmierzyło się 8 zespołów wyłonionych w eliminacjach rejonowych. Zawody rozegrano w najmłodszej kategorii uczniów szkół podstawowych. Tytuł mistrza diecezji łowickiej przypadł ministrantom z Witoni. II miejsce zajęli gospodarze turnieju – ministranci z rawskiej parafii św. Pawła od Krzyża. Obie drużyny będą reprezentować diecezję w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Częstochowie 1 i 2 maja.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Patrykowi Smakowskiemu (Witonia). Najlepszym strzelcem został Wojciech Gałecki (Rawa Mazowiecka). Najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Bojanowskiego z parafii św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty w Bednarach. Jego zespół zajął III miejsce.

Nagrody w imieniu ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby wręczał ks. Adam Matysiak, ekonom diecezjalny. Puchary, medale i dyplomy wręczali również Sebastian Antosik, duszpasterz sportowców diecezji łowickiej, oraz przedstawiciele parlamentu i lokalnych władz. Zwycięska drużyna otrzymała m.in. piłkę z autografami obecnych reprezentantów Polski. Organizatorom turnieju udało się również uzyskać od PZPN na nagrody piłki z autografami byłych reprezentantów – Sebastiana Mili i Zbigniewa Bońka, czyli obecnego prezesa PZPN. Otrzymały je odpowiednio drużyny, które zajęły II i III miejsca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL