Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jak ojciec z synem

Rywalizowały dwuosobowe drużyny składające się z rodzica i dziecka. Według regulaminu, minimalna różnica wieku między członkami jednego zespołu to 18 lat.

W Rawie Mazowieckiej odbył się II Halowy Turniej Rodzinny o Puchar Ojca Przeora Klasztoru oo. Pasjonistów. Grano w piłkę nożną. To odpowiedź na duże zainteresowanie czerwcową edycją imprezy, rozgrywaną na otwartym boisku. Za kilka miesięcy odbędzie się po raz 9. Z roku na rok jest coraz więcej chętnych, stąd pomysł na zimową odsłonę zmagań. Zawody rozegrano 19 lutego w hali „Milenium”. Organizatorem turnieju była parafia św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej, w której posługują pasjoniści.

Zarówno pole do gry, jak i bramki były odpowiednio pomniejszone. Mecze odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych, zależnych od młodszego zawodnika – do 10 lat i od 10 do 15 lat. Zarówno starsi, jak i młodsi podeszli do meczów ambicjonalnie. Przecież nikt nie lubi przegrywać. Emocje udzielały się także dopingującym mamom. W najmłodszej kategorii zwyciężyli Marcin i Mateusz Lechowscy, w starszej – Miśkiewiczowie, zarówno tata, jak i syn noszący to samo imię – Adam.

Nagrody i puchary wręczali o. Łukasz Nawotczyński CP, przeor rawskiego klasztoru pasjonistów, i burmistrz miasta Dariusz Misztal. Pomysłodawcą rodzinnych zmagań jest Włodzimierz Michalak. W organizację zaangażowany jest także jego syn Bartłomiej. – Bywały takie dni, że szliśmy tylko we dwóch na boisko i graliśmy jeden na jednego. Tak zrodziła się inicjatywa, żeby przenieść rywalizację na zawody w parach z innymi rodzinami – mówi B. Michalak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL