Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmarł ks. kan. Krzysztof Krzesiński

W Centrum Kardiologii w Józefowie w wieku 55 lat, w 28. roku kapłaństwa, zmarł ks. kan. Krzysztof Krzesiński, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Gliniance.

Ksiądz Krzysztof urodził się 6 marca 1962 r. w Skierniewicach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Józefa Glempa 20 maja 1989 roku.

Był organizatorem i budowniczym parafii w Białobrzegach i kapelanem stacjonującej tam jednostki wojskowej. Ostatnią parafią proboszczowską była Glinianka. Był diecezjalnym duszpasterzem honorowych dawców krwi oraz dekanalnym wizytatorem katechetycznym w Dekanacie Tarchomińskim.

24 grudnia 2010 r. abp Henryk Hoser SAC odznaczył go przywilejem rokiety i mantoletu.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w parafii w Gliniance w poniedziałek 27 lutego. Następnie ciało zmarłego kapłana zostanie odprowadzone na miejscowy cmentarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL