Nowy numer 33/2019 Archiwum

Profanacja na rawskim cmentarzu

Nieznani sprawcy oblali czarną substancją figurę Pana Jezusa na zabytkowym grobie, w którym pochowany jest śp. ks. prałat Mieczysław Iwanicki. Policja poszukuje świadków zdarzenia.

Akt wandalizmu zauważyli parafianie w niedzielny poranek. Zalano czarną mazią lub farbą głowę Pana Jezusa, Jego postać oraz częściowo nagrobek.

O zniszczeniach poinformowali ks. Bogumiła Karpa, proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej i zarządcę cmentarza. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci przystąpili do działań, jednocześnie apelują o pomoc w poszukiwaniu sprawców, a także świadków przestępstwa i osób, które wcześniej zauważyły profanację grobu.

Jeśli ktoś znalazłby puszkę po czarnej farbie lub inny pojemnik przy swoim grobie lub w innym miejscu cmentarza, także proszony jest o zgłoszenie tego natychmiast do parafii lub na policję.

W grobowcu pochowani są kapłani - ks. Mieczysław Iwanicki, zasłużony dla miasta poprzedni proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i dziekan rawski, oraz ks. German Grabowski, sprawujący te funkcje na przełomie XIX i XX w. kaznodzieja i działacz niepodległościowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL