Nowy numer 47/2020 Archiwum

Nauczycielka z pałacu

– Życzę wam, aby każda podróż zawsze bezpiecznie prowadziła do celu i abyście zawsze szczęśliwie wracali do domu i do swoich bliskich – mówiła w Łowiczu Agata Kornhauser-Duda.

W środę 22 lutego żona prezydenta RP gościła w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Topolowej w Łowiczu. Pierwsza dama poprowadziła w placówce lekcję bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najmłodsi nie mogli doczekać się wyjątkowego gościa. – Jeszcze nigdy nie widzieliśmy pani prezydentowej na żywo. Jesteśmy ciekawi, jaka jest – mówili przed spotkaniem. Od początku lekcji pierwsza dama nawiązała z dziećmi bardzo bliski kontakt. Rozmawiała z nimi, zadawała pytania, sama też na nie odpowiadała. Uczniowie klas I–III potrafili rozpoznać ustawione w miasteczku ruchu drogowego znaki drogowe, znali odpowiedzi na pytania dotyczące zasad poruszania się rowerem, korzystania z telefonu komórkowego, wiedzieli też, co to jest zestaw głośnomówiący.

– Równie ważne, jak przestrzeganie przepisów, jest także pracowanie nad pewnymi cechami, które ułatwią wam bezpieczny powrót do domu, czy to ze szkoły, czy z wakacji, czy podróży – mówiła do dzieci nauczycielka z pałacu prezydenckiego. – Chciałabym, byście pracowali nad takimi cechami jak rozwaga, koncentracja, ostrożność i zachowanie spokoju. A także zawsze, gdy czujecie się niepewnie na drodze, abyście zadawali pytania i prosili o pomoc. Dzięki tym cechom na pewno łatwiej będzie wam poruszać się bezpiecznie po drodze – podkreśliła.

Organizatorem lekcji bezpieczeństwa z pierwszą damą był Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który podobne zajęcia prowadzi w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. – Bardzo ważna jest edukacja od najmłodszych lat – mówił Alvin Gajadhur, pełniący obowiązki głównego inspektora. – Kiedyś te dzieci staną się świadomymi uczestnikami ruchu drogowego i będą, mam nadzieję, bezpiecznymi kierowcami. Często to właśnie dzieci są nauczycielami dla własnych rodziców – mówił inspektor. Na zakończenie spotkania do pierwszej damy ustawiła się kolejka i nie chodziło tylko o rozdawane prezenty w postaci gadżetów odblaskowych. Ważne były wspólne zdjęcia i chwila rozmowy. – To była bardzo ciekawa lekcja, a pani Agata Duda była bardzo miła – mówiły po spotkaniu dzieci. Uwadze najmłodszych nie uszło też to, że elementem stroju pierwszej damy był pasek w łowickie wzory.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama