Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dzień Kobiet w kajaku

Sezon kajakowy na Rawce rozpoczęty. Otworzył go zimowy babski spływ kajakowy, zorganizowany już po raz 6. przez Oddział PTTK "Szaniec" w Skierniewicach. Wzięło w nim udział 30 pań.

Piękna słoneczna pogoda przeczyła w tym roku nazwie spływu. Kajakowa wyprawa bardziej przypominała wiosenne pływanie niż imprezę zimową. Zgodnie z tytułem natomiast, kajaki na wodę spuściły same panie. To w końcu babski spływ kajakowy, organizowany z okazji Dnia Kobiet. Od kilku już lat nie brakuje chętnych, które niezależnie od aury świętują Dzień Kobiet w kajakach.

Panie wyruszyły z ośrodka Grabskie Sioło. Trasa spływu liczyła 20 km i prowadziła do Joachimowa. W żeglarskich workach bielizna na zmianę, spodnie, kurtki - wszystko na wypadek, gdyby jednak przydarzyła się wywrotka. Latem jest prościej, teraz trzeba się jednak dobrze przygotować na wypadek wpadnięcia do wody.

Na kilka dni przed spływem Rawka wystąpiła z brzegów, ale w dniu imprezy płynęła już w korycie. - Dobrze, że jest wysoka woda, bo nie ma żadnych przeszkód w postaci zwalonych drzew i nie trzeba przenosić kajaków - mówi Aldona Kubisiak, organizator. - Szybki nurt sprawia też, że mniej się zmęczymy, bo nie trzeba tak dużo wiosłować. Z drugiej strony trzeba też bardziej uważać. Jak zapewniają uczestniczki, jeżeli ktoś raz spróbuje wziąć udział w tej imprezie, na pewno się zarazi. Babski spływ jest chyba najciekawszy ze wszystkich organizowanych na Rawce - uważają uczestniczki imprezy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL