Nowy numer 4/2021 Archiwum

Dzieci z Rzeczycy w serialu TVP

W sobotę 18 marca dzieci z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy, należące do scholi parafialnej, zostały zaproszone przez Fundację "Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza" do telewizji na plan filmowy "Rodzinka.pl".

"Rodzinka.pl" to serial komediowy, który żartobliwymi scenkami komentuje, obrazuje, przerysowuje i puentuje problemy współczesnej rodziny. Wyjazd zorganizował ks. Henryk Linarcik, proboszcz rzeczyckiej parafii i prezes Fundacji "Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza".

Korzystając z uprzejmości aktora Tomasza Karolaka, dzieci mogły obejrzeć studio, pracę aktorów i kręcenie kolejnych scen serialu. Na planie filmu spotkały się z Małgorzatą Kożuchowską, Agatą Kuleszą, Magdaleną Stużyńską, Tomaszem Karolakiem, Maciejem Musiałem i Danielem Dziorką. Widziały, jak aktorzy wcielają się w swoje role. Siedząc w reżyserce, obserwowały także, na czym polega praca reżysera, w tym przypadku Patricka Yoka. Po nagraniu był czas na autografy, wspólne zdjęcia i zwiedzanie studia.

Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia, jak tworzona jest scenografia do filmu o Jagiellonach, który już niebawem ukaże się w telewizji. Powstające w studiu telewizyjnym wnętrze Zamku Królewskiego na Wawelu zrobiło na rzeczyckich dzieciach ogromne wrażenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama