Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pobiegli, by uczcić papieża

Niespełna 200 osób wzięło udział w II Biegu Papieskim w Skierniewicach, który odbył się w niedzielę 2 kwietnia, w 12. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

Podobnie, jak w zeszłym roku, uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans 7 km. Rozpoczęcie zawodów nastąpiło po Mszy św. w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Armii Krajowej. Po powitaniu uczestników rozpoczął się wspólny bieg ulicami miasta. Trasa biegła ulicami: Łowicką, Wyszyńskiego, Wiadukt, Sobieskiego, Senatorską, Batorego. Zakończyła się przed kościołem garnizonowym.

Na miejscu gratulacje uczestnikom złożył prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk, który wręczył każdemu pamiątkowy medal. Bieg zakończyła krótka modlitwa, połączona z oddaniem czci relikwiom św. Jana Pawła II, wspólnym odśpiewaniem papieskiej "Barki" oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem wielkiego Polaka.

Biegacze oddali cześć św. papieżowi   Biegacze oddali cześć św. papieżowi
Archiwum UM Skierniewice

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL