Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pobiegli, by uczcić papieża

Niespełna 200 osób wzięło udział w II Biegu Papieskim w Skierniewicach, który odbył się w niedzielę 2 kwietnia, w 12. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

Podobnie, jak w zeszłym roku, uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans 7 km. Rozpoczęcie zawodów nastąpiło po Mszy św. w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Armii Krajowej. Po powitaniu uczestników rozpoczął się wspólny bieg ulicami miasta. Trasa biegła ulicami: Łowicką, Wyszyńskiego, Wiadukt, Sobieskiego, Senatorską, Batorego. Zakończyła się przed kościołem garnizonowym.

Na miejscu gratulacje uczestnikom złożył prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk, który wręczył każdemu pamiątkowy medal. Bieg zakończyła krótka modlitwa, połączona z oddaniem czci relikwiom św. Jana Pawła II, wspólnym odśpiewaniem papieskiej "Barki" oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem wielkiego Polaka.

  Biegacze oddali cześć św. papieżowi
Archiwum UM Skierniewice

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy