Nowy numer 42/2019 Archiwum

Umocnieni w powołaniu

- Nasze spotkanie jest radością z dobra, które emanuje z funkcjonariuszy i wszystkich nas, którzy na co dzień z nimi współpracują - mówił biskup łowicki Andrzej F. Dziuba do zgromadzonych na wielkanocnym spotkaniu łowickich służb mundurowych.

To pierwsze tego rodzaju spotkanie integracyjne łowickich mundurowych z okazji Świąt Wielkanocy, którego inicjatorami byli łowiccy komendanci Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu oraz prezes OSP Powiatu Łowickiego i dyrektor Zakładu Karnego w Łowiczu. Obok ich najbliższych współpracowników obecni byli też przedstawiciele władz i instytucji na co dzień z nimi współpracujący m.in. starosta łowicki Krzysztof Figat, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Górski, burmistrz Łowicza Krzysztof J. Kaliński, przedstawiciele prokuratury, sądu rejonowego, kapelani poszczególnych służb, instytucji samorządowych i jednostek im podległych.  

- Państwo stajecie na co dzień w swojej służbie wobec dramatycznych wydarzeń, które dotykają konkretnych ludzi. Każdy z was w ramach swoich kompetencji towarzyszy człowiekowi w potrzebie. Życzę Państwu, żebyście obdarowani dobrem, które niesiecie na co dzień, dzielili się nim wobec innych - mówił bp Dziuba. - Życzę też, abyście mieli wiele satysfakcji z uczynionego dobra. Niech was ono utwierdza w powołaniu, jakie niesiecie każdego dnia - dodał ordynariusz diecezji łowickiej. Wyraził radość ze zorganizowania takiego spotkania, któremu mógł patronować, i jednocześnie gratulował organizatorom inicjatywy jego zorganizowania.

Życzenia złożyli też poszczególni komendanci służb mundurowych: st. bryg. Jacek Szeligowski z PSP, mł. insp. Marcin Grzelak z KPP w Łowiczu, prezes zarządu OSP Powiatu Łowickiego Jacek Chudy, dyrektor Zakładu Karnego w Łowiczu ppłk Krzysztof Sznicer. Następnie podzielono się wielkanocnym jajkiem - symbolem życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL