Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmartwychwstały dawca Pokoju

Wzorem lat ubiegłych z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba skierował swoje życzenia Wielkanocne do Czytelników „Gościa Łowickiego”. Do życzeń pasterza diecezji dołącza się także redakcja „Gościa Łowickiego”.

Paschalna tajemnica Jezusa zmartwychwstałego staje dziś wobec nas w całej swej pełni i blasku miłości. W Jezusie z Nazaretu to już nie jest tajemnicą, bo wiara ją zdobyła i uczyniła drogą ziemskiego pielgrzymowania ochrzczonych dzieci Bożych. To już zdążanie w spełnianiu się wszelkich nadziei paschalnych, aby w pełni zatryumfowała miłość Boga, który jest Miłością. On mówi do naszych serc: Pokój wam (J 20,19.21) i z tym orędziem nas posyła do współczesnego świata, który jest tak bardzo spragniony pokoju, który może dać tylko Pan, Książę Pokoju (Iz 9, 5).

Dana bowiem radość paschalna zwiastowana jest światu i ludziom, bo to dar dla całego stworzenia. Jezus zmartwychwstał dla wszystkich i wszystkiego. Jego zazdrosna miłość nie chce nikogo pominąć. Chce być obdarowaniem, ale i jednocześnie oczekuje na dar obdarowania. Miłość wzajemna jest bowiem jej odwzorowaniem i jednocześnie życiem jej pełnią. Paschalny Jezus z mocą zachęca: Wytrwajcie w miłości mojej (J 15, 9).

Radujemy się z kolejnych Świąt Wielkanocnych, z tego daru paschalnego. Niech on umocniony w naszej diecezji darem Nawiedzenia Cudownej Ikony Jasnogórskiej będzie jeszcze pełniej zrozumiały dzięki Służebnicy Pańskiej. Ona zaś nam mówi: Uczyńcie wszystko, co wam powie mój paschalny Syn. Chcemy zatem umocnić naszą wiarę, nadzieję i miłość.

Życzę wielu darów paschalnych mocy, które zwyciężają świat i jego zło, a wydoskonalają nadzieję. Pragniemy, aby w tych dniach radość Jezusa Zmartwychwstałego była w nas i aby radość nasza była pełna. Nasz „Gość Łowicki” niech będzie zawsze paschalny w swej radości, mocy i służbie.

Z błogosławieństwem w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama