Nowy numer 48/2020 Archiwum

Lista Przebojów w sile wieku

W skierniewickiej Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Markiem Niedźwieckim.

W środę 19 kwietnia siedziba biblioteki pękała w szwach. I trudno się temu dziwić, gdy gościem wieczoru był Marek Niedźwiecki, polski dziennikarz muzyczny, wieloletni prezenter Programu III Polskiego Radia, autor kilku książek. I choć spotkanie poświęcone było wydanej w ostatnim czasie książki "Australijczyk", rozmowa z ulubieńcem radiowym milionów słuchaczy nie mogła obyć się bez wtrętów o jego przeszłości, opowieściach ze świata mediów, a także wielu anegdot wywołujących salwy śmiechu. I tak pan Marek, swoim ciepłym, uspokajającym głosem płynnie przemieszczał się od swojej rodzinnej miejscowości - Szadka, w którym pokochał biblioteki, kino, muzykę, wymarzył pracę w radiu i podróż do Australii, przez czasy studiów w Łodzi, gdzie po raz pierwszy zetknął się z radiowym mikrofonem, po fascynującą karierę dziennikarza w najpopularniejszej rozgłośni.

Oczywiście, nie zabrakło też wspomnień i opowieści o historycznej "Liście Przebojów Programu III". - Lista Przebojów to moje drugie imię - mówił dziennikarz. - I może trudno w to uwierzyć, ale 24 kwietnia tego roku skończy ona 35 lat, jest więc kobietą w sile wieku - opowiadał z sentymentem, nie szczędząc szczegółów powstania tej znanej chyba wszystkim Polakom audycji.

Na spotkaniu można było kupić książki M. Niedźwieckiego i dostać jego autograf, a rozmowa uzupełniona była prezentacją zdjęć z wielu podróży dziennikarza do tytułowej Australii.

Spotkanie ze znanym dziennikarzem przyciągnęło tłumy wiernych słuchaczy radiowych   Spotkanie ze znanym dziennikarzem przyciągnęło tłumy wiernych słuchaczy radiowych
Monika Augustyniak /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama