Nowy numer 48/2020 Archiwum

2,4 mln zł na WTZ

W Skierniewicach podpisano umowę na dofinansowanie budowy budynku rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Miasto dostało nań 2,4 mln zł, czyli 60 proc. kosztów inwestycji.

W budynku znajdzie się 8 pracowni terapii zajęciowej, a także duża sala rehabilitacyjna, dzięki której więcej osób będzie mogło korzystać z zabiegów. Dla Stowarzyszenia "Sprawni inaczej", które prowadzić będzie w obiekcie Warsztaty Terapii Zajęciowej, oznacza to dużą poprawę warunków, ale także nowe formy działalności. Stowarzyszenie chce uruchomić klub osoby niepełnosprawnej. Po południu będą się w nim odbywać zajęcia dla osób niebędących uczestnikami warsztatów.

Do Stowarzyszenia "Sprawni inaczej" należy 120 osób. Tylko 40 z nich uczestniczy w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej. Przewodnicząca zarządu głównego stowarzyszenia Bogumiła Krakowiak zwraca uwagę, że po powstaniu klubu oferta dla osób niepełnosprawnych znacznie się powiększy.

Umowę uroczyście podpisali w Willi Kozłowskich Joanna Skrzydlewska i Dariusz Klimczak, wicemarszałkowie samorządu województwa łódzkiego, oraz prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. Na uroczystości nie zabrakło też licznej reprezentacji podopiecznych WTZ.

Obiekt będzie gotowy do końca roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama