Majówka ze św. Wojciechem

Parafia NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie oraz gmina Góra św. Małgorzaty organizują 1 maja wydarzenie "TumJest", skierowane do wszystkich, którzy chcą odkryć tożsamość swojej wiary i dziękować za nią w miejscu obecności św. Wojciecha.

Według historyków w Tumie założono pierwsze opactwo benedyktynów w Polsce. Przyczynić się do tego miał św. Wojciech. Opactwo nie przetrwało, ale symbolem pierwszych wieków chrześcijaństwa w tym miejscu jest romańska archikolegiata.

Tak jak rok temu w pobliżu murów świątyni i w niej samej odbędzie się wydarzenie "TumJest". Jego elementem będzie Zjazd Wojciechów. Stąd też hasło spotkania: "Wojciech - święty świadek Ewangelii". W centrum będzie Msza św. o 12.30 pod przewodnictwem ordynariusza łowickiego Andrzeja F. Dziuby i nabożeństwo soli. Każdy z uczestników otrzyma na pamiątkę grudkę soli.

Przed i po Eucharystii zaplanowano szereg atrakcji. Przybędą motocykliści, oraz odbędzie się pokaz aut sportowych. Będą kramy regionalne ze swojskim jadłem. Zaplanowano również wspólne plenerowe gotowanie żuru połączone z degustacją. Spotkanie rozpocznie się o 10.30 od występów orkiestr dętych i zespołu Exodus 15, grającego muzykę uwielbienia Boga. Zakończy się o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i zawierzeniem mężczyzn oraz każdego z obecnych św. Wojciechowi. Ostatnim elementem wydarzenia będzie wprowadzenie do obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich.

Pogram spotkania: 
10.30 - otwarta recepcja przyjeżdżających grup 
10.40 - występy orkiestr dętych
11.30 - zawiązanie wspólnoty 
11.40 - koncert zespołu Exodus15
12.00 - Anioł Pański, wprowadzenie relikwii
12.15 - konferencja "Wojciech - święty świadek Ewangelii"
12.30 - uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby, ordynariusza diecezji łowickiej, po homilii nabożeństwo soli 
14.15 - przerwa
15.00 - koronka do Bożego Miłosierdzia - prowadzi Exodus15; 
15.15 - zawierzenie mężczyzn i każdego z obecnych św. Wojciechowi, odmówienie litanii do św. Wojciecha
15.30 - przygotowanie do obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich

Archikolegiata w Tumie   Archikolegiata w Tumie
Marcin Kowalik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..