Nowy numer 42/2019 Archiwum

Spełnione pragnienia

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu uczestniczyła w nabożeństwie fatimskim w parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Starej Rawie.

V Niedziela Wielkanocna dla parafian w Starej Rawie była pełna wrażeń. Najpierw ks. Grzegorz Cieślak, prefekt łowickiego seminarium, z trzema klerykami - dk. Rafałem Woronowskim, Adrianem Czerwińskim i Krzysztofem Żądło - brali udział w niedzieli powołaniowej. Dzielili się swoim świadectwem podczas Mszy Świętych.

Zakończeniem wizyty było nabożeństwo fatimskie, które parafianie celebrowali razem z całą wspólnotą seminarium. Nabożeństwu przewodniczył ks. Piotr Kaczmarek, wicerektor seminarium. W czasie kazania mówił o tym, że Maryja nieustannie przypomina nam o tym, że Bóg jest blisko, że nigdy o człowieku nie zapomina.

Po zakończeniu kazania wszyscy modlili się na różańcu przed figurą Matki Bożej Fatimskiej i w procesji wokół świątyni oddawali cześć Maryi w 100. rocznicę objawień w Fatimie.

Na zakończenie wspólnego świętowania ks. Sławomir Wasilewski, rektor WSD w Łowiczu, podziękował wiernym za ich modlitwę, ofiary duchowe i materialne, a także za pamięć. Z uznaniem wyraził się także o ks. Wojciechu Wawrzyniaku, zawsze życzliwym seminarium proboszczu parafii w Starej Rawie. Podkreślił, że klerycy i kadra seminarium bardzo chcieli przeżyć ten dzień, tak silnie związany z Maryją, we wspólnocie parafialnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL