Nowy numer 04/2020 Archiwum

Z prezentem od Mamy

Każda z uczestniczek pielgrzymki dostanie Cudowny Medalik i dzwonek przypominający o potrzebie pokuty i trwania w szkole Miriam. Jedna z pań, dzięki Biuru Podróży Arka Travel, pojedzie za darmo do Fatimy.

W sobotę 27 maja odbędzie się IV Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem: „W szkole u Miriam” w sanktuarium Pani Jazłowieckiej w Szymanowie. Tym razem spotkamy się o 9.30. Punktem kulminacyjnym będzie Eucharystia pod przewodnictwem abp. Damiana Zimonia, metropolity seniora archidiecezji katowickiej. Odczytany zostanie list bp.Andrzeja F. Dziuby, honorowego patrona DPK. Na koniec Mszy św. dokonamy osobistego aktu oddania i zawierzenia wszystkich kobiet Maryi. W programie pielgrzymki znajdą się także świadectwo jednej z sióstr i koncert Antoniny Krzysztoń, piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów.

Przybyłe do Szymanowa panie wysłuchają także konferencji o. Mirosława Kopczewskiego wprowadzającej do przyjęcia Cudownego Medalika, dzięki któremu wiele osób doświadczyło niezwykłych uzdrowień i nawróceń za sprawą Niepokalanej. Ze względu na obchodzony jubileusz 100. rocznicy objawień fatimskich, ważnym punktem będzie także rozbudowane nabożeństwo różańcowe ze świecami. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku w spotkaniu będą uczestniczyły w swoich relikwiach święte i błogosławione niewiasty związane z naszą diecezją. Razem z nami będą także relikwie świętych dzieci fatimskich – Hiacynty i Franciszka. Jak ufamy, przez cały czas główną gospodynią będzie Matka Boża. O Jej obecności przypominać będzie wierna kopia figury MB Fatimskiej, którą w czasie pielgrzymki do Fatimy w  roku 1967 poświęcił papież Paweł VI. Warto wspomnieć, że wówczas Ojciec Święty poświęcił 45 figur, z których każda została przeznaczona dla innego kraju. Jeszcze raz zapraszamy wszystkie panie do Szymanowa. Nasze spotkanie będzie odbywało się przed sanktuarium, dlatego warto zabrać ze sobą coś od słońca oraz deszczu.

IV DPK wsparły gminy Jaktorów, Baranów i Teresin. W  organizację, poza naszą redakcją, siostrami niepokalankami i apostolinkami, włączyli się także ojcowie franciszkanie oraz parafie w Szymanowie i Mikołajewie. Pomocy udzielili nam także NZOZ „Kopernik” w Skierniewicach, sklep internetowy „Taki Święty” i Studio Reklamy „Bunny Print”. Patronem medialnym pielgrzymki jest Radio Victoria.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama