Nowy numer 41/2019 Archiwum

Jednym z prezentów - medalik

Już w najbliższa sobotę w Szymanowie nasza kolejna Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Przybyłe niewiasty otrzymają niezwykły prezent - cudowny medalik.

Podczas trwającej peregrynacji kopii obrazu Pani Jasnogórskiej w wielu miejscach bp Wojciech Osial prosił wiernych, by na nowo założyli medaliki. Jak mówił: dzisiejszym ludziom medaliki się pozrywały. I życie im się rwie.

Podczas naszej pielgrzymki w 100 rocznicę objawień fatimskich chcemy każdej kobiecie podarować cudowny medalik z Niepokalaną. W ten sposób chcemy odpowiedzieć nie tylko na prośbę biskupa, ale przede wszystkim samej Matki Bożej, która 27 listopada 1830 roku, objawiając się Katarzynie Labourè, nowicjuszce sióstr szarytek w Paryżu, prosiła ją, by wybito medal z Jej obrazem i napisem: "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Maryja zapewniła, że ktokolwiek będzie go ze czcią i ufnością nosił, otrzyma mnóstwo łask Bożych.

Warto wspomnieć, że pierwszy taki medal został wybity w roku 1832 roku. Przez prawie 150 lat wiele niezwykłych wydarzeń potwierdziło prawdziwość tego objawienia. Medaliki od lat rozprowadzają ojcowie franciszkanie, którzy włączyli się w przygotowanie IV DPK. Święty Maksymilian zakładając Rycerstwo Niepokalanej, obrał, jako szczególny znak swojego stowarzyszenia ten Jej medalik. Polecił nosić go swym naśladowcom i codziennie odmawiać krótką modlitwę o nawrócenie i uświęcenie wszystkich ludzi.

Podczas naszego spotkania o cudownym medaliku, a także o akcie oddania się Matce Bożej, opowie nam ojciec Mirosław Kopczewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL