powrót
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
38 mężczyzn zdecydowało się pełnić posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.  
38 mężczyzn zdecydowało się pełnić posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
Marcin Kowalik /Foto Gość

Dar dla parafii przejdź do galerii

W bazylice katedralnej w Łowiczu ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba pobłogosławił 38 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Marcin Kowalik Marcin Kowalik

|

GOSC.PL

dodane 13.06.2017 00:20
0

To mężczyźni, którzy będą pomagać kapłanom udzielać Komunię św. podczas Mszy św. lub zanosić Najświętszy Sakrament chorym. Zostali wyznaczeni do pełnienia tej posługi przez swoich proboszczów. Przygotowywali się na specjalnym kursie w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu, obejmującym wykłady z liturgiki i teologii. Uczestniczyli też w rekolekcjach formacyjnych w Spale.

12 czerwca Mszy św. z błogosławieństwem nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. przewodniczył bp Dziuba. Koncelebrowali ją księża z parafii, z których wywodzą się szafarze. W Eucharystii uczestniczyły też ich rodziny. To druga promocja szafarzy w historii diecezji łowickiej. Poprzednia odbyła się dwa lata temu.

- To jest wielki dar dla Kościoła, a konkretnie dla poszczególnych parafii. Dlatego przyjmujemy ten dar i uświadamiamy sobie, że z nim zobowiązane są określone drogi naszego życia, które w niczym nie mają naruszyć zobowiązania małżeńskiego i rodzinnego. Mają sprzyjać, mają wspierać tę drogę powołania poprzez wyjątkową bliskość z Jezusem Chrystusem, ofiarowywanym innym - mówił w homilii bp Dziuba.

Nowymi nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. zostali: Paweł Ambroziak (parafia św. Macieja i św. Małgorzaty w Bednarach), Radosław Basiński (św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie), Adam Biedrzycki (Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej), Krzysztof Botul (św. Marcina w Wysokienicach), Przemysław Buczyński (Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Spale), Mariusz Cichal (św. Macieja w Bełchowie), Dariusz Cichowski (św. Stanisława w Wiskitkach), Czesław Czechowski (św. Małgorzaty w Janisławicach), Stanisław Czerwiński (św. Marcina w Wysokienicach), Marek Duda (św. Michała Archanioła w Głuchowie), Waldemar Fik (Wniebowzięcia NMP w Lubochni), Grzegorz Góraj (Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej), Piotr Grochola (Wszystkich Świętych w Żelaznej), Benedykt Kosiński (Przemienienia Pańskiego w Lubani), Lech Kowara (św. Michała Archanioła w Głuchowie), Piotr Kraszewski (św. Jana Chrzciciela w Rdutowie), Zenon Krupa (św. Stanisława w Godzianowie), Marcin Łuczak (Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach), Wiesław Markiewicz (św. Małgorzaty w Janisławicach), Sławomir Michalak (św. Jana Chrzciciela w Rdutowie), Marek Napieraj (Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu), Włodzimierz Ochota (św. Jakuba w Krzemienicy), Robert Poniatowski (św. Józefa Oblubieńca NMP w Skierniewicach), Zenon Rochmiński (Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach), Zbigniew Roskosz (Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu), Piotr Rusinowski (Wszystkich Świętych w Żelaznej), Dariusz Rutkowski (św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie), Karol Rzepecki (św. Józefa Oblubieńca NMP w Skierniewicach), Mariusz Sylwestrzak (Narodzenia NMP w Młodzieszynie), Paweł Szadkowski (Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach), Piotr Szcześniak (Przemienienia Pańskiego w Lubani), Tadeusz Szlaga (św. Stanisława w Wiskitkach), Jarosław Świtoń (św. Andrzeja w Łęczycy), Mariusz Tomaszewski (św. Stanisława Kostki w Trębkach), Michał Trzciński (Przemienienia Pańskiego w Sierzchowach), Kazimierz Wiśnik (św. Jana Chrzciciela w Łęgonicach), Michał Wójcicki (Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach) i Tadeusz Zwoliński (Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach).

1 / 1
Promocja nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Foto Gość DODANE 13.06.2017 AKTUALIZACJA 13.06.2017

Promocja nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

​12 czerwca podczas Mszy św. w bazylice katedralnej w Łowiczu bp Andrzej F. Dziuba pobłogosławił 38 mężczyzn, którzy będą pełnić posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w parafiach diecezji łowickiej.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP ANDRZEJ F. DZIUBA
  • NADZWYCZAJNI SZAFARZE KOMUNII ŚW.

Polecane w subskrypcji

  • Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
    • Historia Kościoła
    • Rozmowa Jacka Dziedziny
    Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
  • Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
    • Świat
    • Franciszek Kucharczak
    Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
  • Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
    • Sport
    • Piotr Sacha
    Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
  • Strefa Chwały to nie tylko rekolekcje, ale też miejsce odkrywania i rozwijania talentów
    • Kościół
    • Szymon Babuchowski
    Strefa Chwały to nie tylko rekolekcje, ale też miejsce odkrywania i rozwijania talentów
  • Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
    • nauka
    • Karol Białkowski
    Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
  • Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
    • wywiad
    • Karol Białkowski
    Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE