Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zmiany w parafiach

Kuria łowicka ogłosiła zmiany personalne wśród księży. 11 wspólnot będzie miało nowych proboszczów. Swoje pierwsze parafie poznali także neoprezbiterzy.

W środę 21 czerwca ogłoszono zmiany personalne wśród kapłanów w diecezji łowickiej, które obowiązywać będą od 28 czerwca.

Najpierw w sali konferencyjnej kurii z neoprezbiterami spotkał się ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Zgodnie ze zwyczajem, wręczył osobiście dekrety dwóm niedawno wyświęconym księżom.

Ks. Szymon Smółka został wikariuszem parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Lipcach Reymontowskich. Natomiast ks. Rafał Woronowski został wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie.

Obecni byli proboszczowie tych parafii - ks. Janusz Zabłocki z Lipiec i ks. Krzysztof Krawczyk z Międzyborowa.

W spotkaniu uczestniczyli także bp Wojciech Osial, odpowiedzialny za sprawy personalne, wikariusz generalny ks. Wiesław Wronka oraz kanclerz kurii ks. Stanisław Plichta. Przypomnieli nowym kapłanom ich obowiązki wynikające z pełnienia posługi na terenie diecezji łowickiej, w tym nauki religii w szkołach, oraz wprowadzili w zasady funkcjonowania kurii.

5 proboszczów przeszło na emeryturę. Są to: ks. Jacek Drzewiecki z parafii Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach, ks. Wiesław Kosiński z parafii św. Stanisława Biskupa w Godzianowie, ks. Waldemar Okurowski z parafii św. Kazimierza Królewicza w Radziejowicach, ks. Stanisław Pakieła z parafii św. Michała Archanioła w Zycku i ks. Zdzisław Prus z parafii Matki Bożej Anielskiej w Korabiewicach. Nowi proboszczowie będą także w 6 innych parafiach.

Również kilkunastu wikariuszy przeniesie się do innych miejscowości. Szczegóły w załączniku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy