GN 42/2019 Archiwum

Mietek Szcześniak zaśpiewa w Rzeczycy

Po raz kolejny w rzeczyckiej parafii będzie można wysłuchać niezwykłego koncertu.

Parafia św. Katarzyny i Fundacja "Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza" w Rzeczycy w niedzielny wieczór 25 czerwca zapraszają  do kościoła parafialnego na koncert Mietka Szcześniaka z zespołem, zatytułowany "Jest jeden świat". Artysta zaprezentuje swoje największe przeboje oraz utwory z najnowszej płyty. Po koncercie będzie można kupić płyty z jego muzyką.

Jak napisał na stronie internetowej ks. Henryk Linarcik, proboszcz, jego głos "wyraża całą miłość i szacunek do muzyki, jakie Mietek Szcześniak nosi w sobie od wczesnego dzieciństwa. Śpiewał już jako sześciolatek, a w życiu dorosłym zebrał pulę zwycięstw na polskich i zagranicznych festiwalach. Od pierwszej płyty wydanej w 1991 roku po najnowszy album »Nierówni« z wierszami ks. Jana Twardowskiego. Mieczysław Szcześniak nie przestaje rozwijać się i poszukiwać środków wyrazu, które oddałyby całą wrażliwość jego samego, a także kompozytorów i autorów tekstów, z którymi współpracuje. Udaje mu się to zarówno w wersji funk, jak i r'n'b czy soul. Także jazz i blues stanowią doskonały klimat dla jego wokalu, a muzyka gospel (współpraca z Arką Noego i chórem Trzecia Godzina Dnia) i filmowa ("Dumka na dwa serca", piosenki do filmu "W pustyni i w puszczy") pozwalają dotrzeć do szerokiej publiczności".

Honorowy patronat nad koncertem objął ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, a medialny - "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama