Nowy numer 42/2019 Archiwum

Aniołki diakona Adriana

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu spotkali się kandydaci na lektorów z różnych stron diecezji łowickiej. Pod okiem kleryków ukończyli kurs zakończony egzaminem.

Na pierwszy turnus wakacyjnych rekolekcji, które trwały od 27 do 30 czerwca, przyjechało 64 młodych mężczyzn - uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W łowickim seminarium przeszli ostatni etap formacji, po którym zostaną lektorami. Promocja przewidziana jest w październiku.

Już pierwszego dnia pobytu w WSD uczestniczyli w wykładach i modlitwach. Zajęcia były prowadzone przez alumnów. Kandydaci na lektorów zgłębiali wiedzę z muzyki, fonetyki, Pisma Świętego i liturgiki. Ostatniego dnia odbył się egzamin. Wszyscy zdali go pomyślnie, choć z różnymi ocenami.

Podczas rekolekcji był czas także na rozrywkę. Odbył się turniej piłki nożnej. Chłopcy utworzyli drużyny o oryginalnych nazwach, jak: Mysie Pysie, Dzikie Kabanosy, Aniołki diakona Adriana, Szalone Pączki czy Team Pazdan. Zwyciężył zespół Na Poczekaniu.

Wielką frajdą była także kolacja w plenerze, podczas której zajadali się hot dogami, oraz mecz piłkarski, już poza turniejem, w którym wśród graczy pojawił się ks. Piotr Kaczmarek, wicerektor WSD w Łowiczu.

 II turnus dla kolejnej grupy przyszłych lektorów odbędzie się pod koniec sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL