Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Praca dla więźniów

Starostwo Powiatowe w Łowiczu i jednostki organizacyjne mu podległe to nowe miejsca pracy, w których będą pracować nieodpłatnie osoby odbywające karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Łowiczu.

W efekcie podpisanego 5 lipca porozumienia między Zakładem Karnym w Łowiczu a łowickim starostwem strony zobowiązują się "współdziałać w procesie zatrudniania skazanych tak, aby praca sprzyjała resocjalizacji skazanych oraz umożliwiała osiągnięcie zamierzonych korzyści ekonomicznych i społecznych". Umowę w siedzibie starostwa podpisali dyrektor ZK w Łowiczu ppłk Krzysztof Sznicer i starosta łowicki Krzysztof Figat.

Podpisane porozumienie to kolejny etap programu "Praca dla więźniów", który łowicka jednostka penitencjarna sukcesywnie realizuje. Zakłada on m.in. zwiększenie aktywizacji zawodowej osób pozbawionych wolności, a tym samym przywracanie ich rynkowi pracy oraz obniżenie kosztów utrzymania więźniów. Wykonywane przez więźniów prace będą w większości przypadków miały charakter prac porządkowych i remontowych. Na przykład już w te wakacje kilku osadzonych będzie pracowało przy remoncie sal lekcyjnych ZSP nr 1 w Łowiczu.

Podobne porozumienie od kilku lat z powodzeniem sprawdza się we współpracy z Urzędem Miejskim w Łowiczu, na rzecz którego codziennie skazani wykonują prace porządkowe na terenie miasta i w jednostkach jemu podległych. Podobne rozwiązania będą teraz obowiązywały we współpracy z powiatem łowickim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy