Nowy numer 42/2019 Archiwum

Miasto, którego już nie ma

Ośrodek Dokumentacji i Badań Ziemi Kutnowskiej przy TPZK znów otrzymał niezwykły dar - tym razem od kutnianina mieszkającego obecnie w Bielsku-Białej.

Zbigniew Popadiuch przekazał Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej negatywy swoich fotografii wykonywanych w latach 70. ub. wieku w Kutnie. Te cenne fotografie dokumentujące  miasto sprzed 40 lat pokazują miejsca, których już nie ma.

Wśród negatywów są ujęcia ukazujące otwarcie i działalność Powiatowego Domu Kultury, kutnowskie podwórka i ulice, fabrykę "Kraj". Autor przekazał też zdjęcia szkolne z technikum oraz unikatowe fotografie z wnętrza starej lodowni w Parku im. Romualda Traugutta. Wiele z tych zdjęć zostanie zamieszczonych w albumie o Kutnie, który przygotowywany jest do druku.

Z. Popadiuch urodził się w 1955 r. w Kutnie. Należał do sekcji fotograficznej w Kutnowskim Domu Kultury, a następnie do Kutnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. W 1988 r. zamieszkał w Bielsku-Białej. Jego największe hobby to malarstwo, rysunek i fotografika. Jest artystą nieprofesjonalnym, malarstwa początkowo uczył się sam, później był uczniem prof. Z. Kępińskiego z Płocka i znanego bielskiego plastyka J. Grabowskiego. W swoim dorobku ma ponad 2400 prac wykonanych różnymi technikami. Często odwiedza rodzinne miasto. Jak przyznaje, mimo wielu lat spędzonych na południu Polski, wciąż czuje się kutnianinem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL