Ośrodek Dokumentacji i Badań Ziemi Kutnowskiej przy TPZK znów otrzymał niezwykły dar - tym razem od kutnianina mieszkającego obecnie w Bielsku-Białej.
Zbigniew Popadiuch przekazał Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej negatywy swoich fotografii wykonywanych w latach 70. ub. wieku w Kutnie. Te cenne fotografie dokumentujące miasto sprzed 40 lat pokazują miejsca, których już nie ma.
Wśród negatywów są ujęcia ukazujące otwarcie i działalność Powiatowego Domu Kultury, kutnowskie podwórka i ulice, fabrykę "Kraj". Autor przekazał też zdjęcia szkolne z technikum oraz unikatowe fotografie z wnętrza starej lodowni w Parku im. Romualda Traugutta. Wiele z tych zdjęć zostanie zamieszczonych w albumie o Kutnie, który przygotowywany jest do druku.
Z. Popadiuch urodził się w 1955 r. w Kutnie. Należał do sekcji fotograficznej w Kutnowskim Domu Kultury, a następnie do Kutnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. W 1988 r. zamieszkał w Bielsku-Białej. Jego największe hobby to malarstwo, rysunek i fotografika. Jest artystą nieprofesjonalnym, malarstwa początkowo uczył się sam, później był uczniem prof. Z. Kępińskiego z Płocka i znanego bielskiego plastyka J. Grabowskiego. W swoim dorobku ma ponad 2400 prac wykonanych różnymi technikami. Często odwiedza rodzinne miasto. Jak przyznaje, mimo wielu lat spędzonych na południu Polski, wciąż czuje się kutnianinem.