Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kręcili tu "Chłopów"

Łowicki Ośrodek Kultury wespół z Muzeum Kinematografii w Łodzi i łowickim odziałem PTTK zapraszają na "Filmowy spacer po Łowiczu".

Spacer jest częścią projektu "Odyseja Filmowa 2017", którą współfinansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczestników szlakiem planów filmowych, aktorów i wszelkich ciekawostek poprowadzi Zdzisław Kryściak, przewodnik PTTK. Darmowy spacer odbędzie się sobotę 22 lipca. Początek o 15.00 na Starym Rynku, przy chatce z pamiątkami.

W Łowiczu kręcono sceny do filmów: "07, zgłoś się", "Chłopi", "Paweł i Gaweł", "Prawo Agaty", "Dzwony wieczorne", "Kramarz", "Mam na imię Justine" i "Szkice węglem". Z miastem są związani aktorzy: Ludwik Benoit, Soava Gallone (Stanisława Winawer), Maciej Grzybowski, Stanisława Celińska, Daniel Olbrychski, Michał Śląski, Magdalena Michalak czy Zbigniew Blichewicz.

Pod Łowiczem w wypadu samochodowym zginął reżyser Andrzej Munk. Również przed wojną doszło do tragicznego zdarzenia na drodze przed miastem z udziałem aktorów. Samochód prowadzony przez Eugeniusza Bodo, ówczesną gwiazdę filmową, wypadł z drogi. Zginął jego przyjaciel, aktor Witold Roland.

Podczas spaceru przed kinem "Fenix" przy ul. Podrzecznej 20 (dawniej mieścił się tu pierwszy w mieście kinematograf "Eos")  zaprezentowana zostanie jeszcze raz wystawa "100 lat kina w Łowiczu".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL