Nowy numer 41/2019 Archiwum

Na cztery ręce i sześć głosów

W sannickim pałacu odbyły się I Warsztaty Wokalne "Wokół Chopina". Natomiast w najbliższą niedzielę w muszli koncertowej recital chopinowski.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Szkołę Muzyczną I stopnia w Gąbinie i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie. Odbyły się zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Uczestnicy szkół muzycznych I i II stopnia, którzy mogli w nich wziąć udział, musieli przygotować dwie pieśni, w tym jedną F. Chopina, jedną arię i jeden utwór operetkowy lub musicalowy.

Pod czujnym okiem i słuchem Moniki Kolasy-Hladíkovej słuchaczki szkół muzycznych w Gąbinie i Płocku pilnie ćwiczyły. Wytężały przy tym nie tylko głos, ale i wiele partii mięśni. Kilkanaście godzin takiego treningu pokazało, jak ciężka może być praca śpiewaczki. Kiedy jednak wszystko jest wykonywane perfekcyjnie, satysfakcja pewna.

M. Kolasa-Hladíková, profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, starała się wydobyć z dziewcząt maksimum ich możliwości wokalnych. Istotne było to, by wierzyły w swoje możliwości i pozbyły się tremy. Profesjonalny trening zaowocował niedzielnym koncertem plenerowym.

Wystąpiły prof. Kolasa-Hladíková i młode śpiewaczki, które w sannickim pałacu ćwiczyły pod jej okiem - Marta Fortuńska, Ewelina Róg, Joanna Róg, Julia Chętka, Małgorzata Strzelecka. Akompaniowali na fortepianie Jarosław Domagała i Włodzimierz Sieczkowski, którzy wcześniej towarzyszyli warsztatom. Całość poprowadził ks. Andrzej Leleń, dyrektor Studium Organistowskiego im. ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku, który także towarzyszył śpiewaczkom, choćby przy koncertach w kościele.

Zespół pałacowo-parkowy w Sannikach zaprasza na kolejny koncert. Tym razem w muszli koncertowej w niedzielę recital chopinowski zagra East-West Duo w składzie Aleksandra Nawe i Olesya Haiduk. Pianistki zagrają równocześnie na dwóch fortepianach. Początek o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL