Nowy numer 42/2019 Archiwum

Remontowe niespodzianki

Trwa kompleksowa renowacja świątyni parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. Odkryto bardzo dobrze zachowane elementy poprzednich polichromii.

Remont obejmuje także przylegający do kościoła budynek dawnego kolegium jezuickiego. Tynkarze, murarze, glazurnicy i malarze, elektrycy i instalatorzy oraz konserwatorzy starają się wykonywać swoje prace, aby olbrzymi zakresowo remont przebiegał w terminie i zgodnie z założonym harmonogramem.

Przygotowywana jest wylewka pod ogrzewanie podłogowe w zakrystiach i wymieniana jest więźba nad nawą południową. W wypełnionym rusztowaniami kościele zdejmowane są liczne warstwy malarskie. W trakcie prac odkryto bardzo dobrze zachowane elementy poprzednich polichromii. Teraz od decyzji konserwatorów będzie zatem zależało, co ostatecznie zostanie zachowane i jaki będzie finalny wystrój barokowej świątyni.

Koszt remontu to duże obciążenie dla parafii. Po dużych staraniach udało się uzyskać dofinansowanie, ale nie pokrywa ono całości prac. W lipcu parafia musi opłacić kolejne faktury na ok. 2,5 mln zł. Trwa akcja „Wolontariusze remontu”, zachęcająca do wsparcia remontu osoby także spoza parafii. Szczegóły na: www.parafia.rawa-maz.pl/wesprzyj-renowacje

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL