Nowy numer 46/2019 Archiwum

Ruszyła budowa świątyni

W parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach rozpoczęto wznoszenie domu Bożego.

Obecnie są przygotowywane zbrojenia pod ławy fundamentowe. Pogoda sprzyja, więc prace postępują.

Zgodnie z harmonogramem w tym roku poza fundamentami mają być wzniesione także ściany świątyni. Za początek budowy uznaje się dzień 26 czerwca, w którym w parafii przypada odpust.

Tego dnia po uroczystej sumie, której przewodniczył bp Józef Zawitkowski, wierni wraz z Najświętszym Sakramentem udali się na miejsce, gdzie wznoszony już jest Dom Boży. Biskup po krótkiej modlitwie pobłogosławił teren budowy Najświętszym Sakramentem.  

Warto wspomnieć, że jeszcze przed rozpoczęciem prac została przygotowana specjalna kapsuła, w której umieszczono m.in. kopię aktu erygującego parafię, zdjęcia i podpisy wiernych, a także listy darczyńców.

Na wmurowanie czekają także medaliki św. Dominika i figurka św. Józefa, którego proboszcz, ks. Rafał Babicki obrał za duchowego kierownika budowy. Od momentu rozpoczęcia budowy w parafii rozprowadzane są małe i duże cegiełki na budowę świątyni.

- Jesteśmy na początku budowy, ale już chciałbym bardzo podziękować wszystkim za wszelką pomoc administracyjną i finansową. Szczególnie gorąco dziękuję też za zanoszone modlitwy o pomyślność tego dzieła. Wszystko to buduję naszą wspólnotę parafialną - mówi ks. Rafał Babick.

W miejscu prowadzenia prac stoi krzyż, który towarzyszy wiernym od początku powstania parafii.   W miejscu prowadzenia prac stoi krzyż, który towarzyszy wiernym od początku powstania parafii.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama