Nowy numer 48/2023 Archiwum

Ruszyła budowa świątyni

W parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach rozpoczęto wznoszenie domu Bożego.

Obecnie są przygotowywane zbrojenia pod ławy fundamentowe. Pogoda sprzyja, więc prace postępują.

Zgodnie z harmonogramem w tym roku poza fundamentami mają być wzniesione także ściany świątyni. Za początek budowy uznaje się dzień 26 czerwca, w którym w parafii przypada odpust.

Tego dnia po uroczystej sumie, której przewodniczył bp Józef Zawitkowski, wierni wraz z Najświętszym Sakramentem udali się na miejsce, gdzie wznoszony już jest Dom Boży. Biskup po krótkiej modlitwie pobłogosławił teren budowy Najświętszym Sakramentem.  

Warto wspomnieć, że jeszcze przed rozpoczęciem prac została przygotowana specjalna kapsuła, w której umieszczono m.in. kopię aktu erygującego parafię, zdjęcia i podpisy wiernych, a także listy darczyńców.

Na wmurowanie czekają także medaliki św. Dominika i figurka św. Józefa, którego proboszcz, ks. Rafał Babicki obrał za duchowego kierownika budowy. Od momentu rozpoczęcia budowy w parafii rozprowadzane są małe i duże cegiełki na budowę świątyni.

- Jesteśmy na początku budowy, ale już chciałbym bardzo podziękować wszystkim za wszelką pomoc administracyjną i finansową. Szczególnie gorąco dziękuję też za zanoszone modlitwy o pomyślność tego dzieła. Wszystko to buduję naszą wspólnotę parafialną - mówi ks. Rafał Babick.

W miejscu prowadzenia prac stoi krzyż, który towarzyszy wiernym od początku powstania parafii.   W miejscu prowadzenia prac stoi krzyż, który towarzyszy wiernym od początku powstania parafii.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy