Odpoczynek w Akademii

Przez cały lipiec przy klasztorze ojców pasjonistów odbywają się półkolonie dla dzieci zwane Małą Akademią Wakacyjną.

Pomysłodawcą i mózgiem przedsięwzięcia jest o. Jerzy Chrzanowski, pasjonista. Zakonnika w prowadzeniu zająć od lat wspierają rawscy nauczyciele, którzy nieraz podkreślali, że półkolonie u ojców przynoszą dobre owoce, widoczne później także w szkole. W tym roku – podobnie jak w latach ubiegłych – wiele miejsca poświęcano wartościom, na których warto budować życie. Hasło przewodnie wszystkich spotkań  „Język polski pięknie brzmi. Mówić pięknie pomóż mi!” jak zwykle się rymuje, by już pierwszego dnia dzieci znały je na pamięć.

W tegorocznej edycji MAW bierze udział około 50 dzieci. Podczas zajęć, które odbywają się od poniedziałku do soboty, dzieci na podstawie baśni, opowiadań, a także różnego rodzaju zabaw, gier poznają postawy godne naśladowania. Mała Akademia niepozbawiona fajerwerków i różnych atrakcji, jest czasem, w którym nacisk kładziony jest nie tylko na odpoczynek, ale także na „szlifowanie środka”, formację i poszukiwanie wiedzy, nie zapominając o świetnej zabawie.

Urozmaicony charakter spotkań zawiera zajęcia: katechetyczne, sportowe, plastyczne, z rytmiki, ze śpiewu, gry i zabawy, małe formy teatralne. W trakcie spotkań dzieci mają również ciastka i słodkie napoje. Oprócz zajęć w Rawie dzieci wyjeżdżają na wycieczki oraz na ognisko z grillem, z udziałem rodziców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..