Nowy numer 42/2019 Archiwum

Plecaki pełne intencji

Do rozpoczęcia XXII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej zostało 14 dni. Część pątników przygotowuje się już do wyjścia - robi zakupy, gromadzi niezbędne rzeczy. Grupa czerwona nie myśli jeszcze o pakowaniu bagażu. Odwiedza parafie, zachęcając do wspólnego wędrowania i jednocześnie gromadząc intencje osób, które nie mogą iść do Pani Jasnogórskiej.

Od 15 lipca kilka osób z grupy czerwonej sumiennie zachęca do udziału w pielgrzymce, odwiedzając parafie w Międzyborowie, Jaktorowie, a w najbliższą niedzielę - w Żyrardowie. Grupa, oprócz czerwonych balonów, rozdaje także karteczki, które przeznaczone są na intencje tych osób, które nie mogą pójść na pielgrzymkę. Wiele z nich oddaje swoje prośby w ręce pielgrzymów.

- Już w zeszłym roku zabieraliśmy intencje tych, którzy zostają. Wracając z poszczególnych parafii, miałem cały plecak próśb, które potem zabraliśmy na szlak. Przez 9 dni wędrówki odczytywaliśmy wszystkie błagania i modliliśmy się w tych intencjach. To taka wzajemna wymiana. My zabieramy prośby tych, którzy muszą zostać, a oni otaczają nas modlitwą na miejscu - mówi kl. Dawid Olszewski, który razem z młodzieżą zachęca do udziału w pielgrzymce.

Podczas odwiedzin w parafii grupa dba o oprawę muzyczną Eucharystii, śpiewając pielgrzymkowe „hity” ukazujące klimat wędrówki. Swoje zaproszenie popierają też świadectwami osób, które na ŁPPM doświadczyły wielkich łask. Grupa poszukuje także osób, które chętnie podzieliłyby się swoim talentem wokalnym, instrumentalnym, wiedzą medyczną i tych, którzy z przyjemnością zaprowadziliby pątników przed tron Jasnogórskiej Pani - porządkowych kierujących ruchem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL