Nowy numer 42/2019 Archiwum

Twardo i po męsku

Podczas drogi pielgrzymi wysłuchają konferencji, które przygotował o. Tomasz Nowak, dominikanin.

Ojciec Tomasz urodził się w 1971 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do zakonu kaznodziejskiego wstąpił w 1994 roku, w roku 2000 złożył śluby wieczyste, rok później przyjął święcenia kapłańskie. Był duszpasterzem szkół średnich w Krakowie i submagistrem nowicjatu. Wykłada homiletykę w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie. Znany jest z zamiłowania do muzyki jazzowej - gdy mieszkał w poznańskim klasztorze, zainicjował Zaduszki Jazzowe. Obecnie jest przeorem klasztoru dominikanów w Łodzi.

Wędrowny kaznodzieja poprowadzi spotkania z wielkimi postaciami ze Starego i Nowego Testamentu, które w swoim życiu wstały, wyruszyły w drogę z Bogiem i zaczęły głosić. Jak zaznacza ks. Rafał Babicki, przewodnik pielgrzymki, ich życie i postawa rzucają światło także na drogę obecnych chrześcijan, na to, kim są, jacy są i co powinni robić. I tak przez kolejne dni pątnicy będą wędrować z Abrahamem, Józefem, Mojżeszem, królem Dawidem, Izajaszem i Jeremiaszem, Jonaszem, Marią Magdaleną oraz apostołami I Maryją. - Bardzo czekam na osoby ze Starego Testamentu, bo tam jest twardo i po męsku. Tak to tak, a nie to nie. Czyli tak, jak lubię. Pielgrzymka nie jest czasem zabawy, bujania się, ale konkretną postawą, podejmowaniem decyzji i wyzwań - podkreśla ks. Rafał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL