Nowy numer 42/2019 Archiwum

Można było poczuć obecność ks. Jana

W sannickim kościele odbył się koncert, który był ucztą nie tylko ze względu na doskonały wokal Dominiki Świątek i gitarowy akompaniament Leszka Czajkowskiego. Strofy poezji księdza Jana Twardowskiego zawsze robią na słuchaczach wrażenie.

Spektakl nosił nazwę „Zaufałem drodze”. Tak brzmi tytuł wiersza i tomiku poezji ks. Twardowskiego. Maciej Rayzacher, aktor i reżyser, mówił o księdzu poecie, spotkaniach z nim, poezji, którą tworzył, recytował jego wiersze. Na podstawie biografii napisanej przez Magdalenę Grzebałkowską pt. „Ksiądz paradoks”, opowiedział o życiu tego wyjątkowego  poety.

D. Świątek jest nie tylko pieśniarką, komponuje muzykę, współpracuje z Teatrem Hybrydy, z kolei L. Czajkowski to poeta, kompozytor, publicysta, bard. M. Rayzachera znamy z warszawskich teatrów, słuchowisk radiowych, ról filmowych. Wyreżyserował wiele widowisk plenerowych, spektakli poetyckich.

Spotkanie było bardzo wzruszające - sceny nakręcone w domu księdza Twardowskiego, jego głos dawno niesłyszany, portrety spod ręki Stanisława Baja – można było poczuć obecność księdza, człowieka wyjątkowo skromnego, pełnego szacunku dla innych.

Gospodarz miejsca, proboszcz sannickiej parafii ks. dziekan Stanisław Dujka prosił, byśmy rzeczywiście szanowali się nawzajem, kochali ludzi, „bo tak szybko odchodzą...”, jak pisał ks. Twardowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL