Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zmiana przy sterach

Tegoroczne roszady personalne w parafiach przyniosły także zmiany wśród przewodników konkretnych grup pielgrzymkowych. Zmiany przewodników dotyczą 5 grup.

Niezmiennie przewodnikiem grupy POMARAŃCZOWEJ jest ks. Wojciech Szabrański SDB, który od 2012 roku jest wikariuszem parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie. Jak co roku podczas trasy ks. Wojciech z pewnością będzie grał i śpiewał dla Pana wraz ze swoimi Pomarańczkami.

Także w grupie BIAŁO-ŻÓŁTEJ przewodnik nie zmienił się. Już kolejny rok grupa idzie wraz z ks. Józefem Petrynowskim, wikariuszem parafii św. Jadwigi w Kutnie. Podczas drogi ks. Józef dba o dobry humor każdego pątnika i nie pozwala na chwile smutku.

Grupa BŁĘKITNA już kolejną pielgrzymkę przemierzy pod przewodem ks. Łukasza Warzyńskiego. Ks. Łukasz posługuje w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie i jak co roku zachęca do pielgrzymowania w Błękitach. Sam daje dobry przykład i wyrusza z tą grupą.

Zmiany zaszły w grupie BIAŁEJ. Dotąd grupie przewodniczył ks. Karol Chrapulski zaś od tego roku rolę przewodnika przyjął ks. Radosław Czarniak, który posługuje w parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy.

Grupa BRĄZOWA przekazała przewodnika ks. Radosława Czarniaka grupie Białej, ale z radością przyjęła nowego kapłana, ks. Pawła Olszewskiego, który po studiach został skierowany na wikariusza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. Do tej pory ks. Paweł prowadził grupę Fioletową.

Grupa CZERWONA lubi „testować” neoprezbiterów w roli przewodników, tak więc w tym roku przewodzić jej będzie ks. Rafał Woronowski, wikariusz parafii w Międzyborowie. Nowe wyzwanie dla ks. Rafała to świetna okazja do poznania rejonu i wielu życzliwych osób, które z chęcią pomogą mu w doprowadzeniu grupy na Jasną Górę.

Zmiany nastąpiły także w grupie ZIELONEJ. Dotąd grupie przewodniczył ks. Sławomir Wasilewski, rektor WSD w Łowiczu. Od tego roku grupa wyruszy pod przewodnictwem duszpasterza młodzieży diecezji łowickiej ks. Jacka Zielińskiego, który na co dzień pełni funkcję wikariusza w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu.

FIOLETOWĄ grupą postanowił zaopiekować się ks. Rafał Babicki, który jest także głównym przewodnikiem pielgrzymki i proboszczem parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy