Nowy numer 41/2019 Archiwum

Konstruowali robota

W Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy trwają wakacyjne cykle zajęć z robotami.

Podczas wakacji część szkół nie świeci pustkami. W wielu placówkach odbywają się zajęcia, podczas których uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i zdobyć fachową wiedzę. Tak jest choćby w SP nr 1 w Łęczycy, gdzie podczas pierwszego cyklu uczniowie konstruowali robota, tzw. line followera, który potrafi poruszać się po wyklejonej na powierzchni linii. Młodzież przy okazji poznała zasadę działania czujnika linii oraz zastosowanie tego typu robotów w praktyce. Warto dodać, że scenariusz i relacja z zajęć zostaną opublikowane w prestiżowym ogólnopolskim magazynie "TIK w Edukacji", który opisuje zastosowanie nowoczesnych technologii w szkole na różnych etapach kształcenia.

W toku realizacji zajęć prowadzący je nauczyciele łęczyckiej "Jedynki" - Łukasz Cybulski i Renata Wasiak - po raz pierwszy wykorzystali specjalną matę edukacyjną, która zawiera kontrastowe powierzchnie i tory idealnie nadające się do testowania tego typu robotów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL