Nowy numer 43/2019 Archiwum

Brawa dla Jezusa!

Tradycją jest, że w kościele w Wysokienicach po drugim dniu wędrówki odbywa się wieczór chwały.

W tym roku uwielbienie poprowadził zespół ASM – Artystycznie Szerzący Miłosierdzie wraz z ks. Rafałem Woronowskim, neoprezbiterem, przewodnikiem grupy Czerwonej. Apel poprowadziła grupa Brązowa.

Podczas koncertu obecny był bp Andrzej F. Dziuba, który razem z pątnikami adorował Najświętszy Sakrament. Koncert połączony z adoracją zachęcił pielgrzymów do refleksji nad swoją relacją z Jezusem. Teksty rozważań przeplatane piosenkami sprawiły, że adoracja przerodziła się w wielkie radosne uwielbienie. Podczas pieśni młodzież wstawała z ławek, wznosiła ręce ku niebu, klaskała i śpiewała na cześć Pana. Wielkie brawa rozbrzmiały dla Jezusa po wyznaniu, że jest On naszym Panem, Przyjacielem i kocha nas mimo wszystko. Owacje dla Najwyższego trwały bardzo długo i każdy chciał tym gestem pokazać, że Bóg jest wielki, mocny i godzien wszelkiej chwały i czci.

Po odśpiewaniu apelu, bp Dziuba udzielił pątnikom błogosławieństwa i zachęcił do snu parafrazując hasło pielgrzymki „Wstań, idź, głoś” na „wstań, idź, śpij”. Jednak pielgrzymi rozradowani w Panu jeszcze przed kościołem śpiewali i tańczyli na Bożą chwałę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama