Nowy numer 44/2020 Archiwum

Brawa dla Jezusa!

Tradycją jest, że w kościele w Wysokienicach po drugim dniu wędrówki odbywa się wieczór chwały.

W tym roku uwielbienie poprowadził zespół ASM – Artystycznie Szerzący Miłosierdzie wraz z ks. Rafałem Woronowskim, neoprezbiterem, przewodnikiem grupy Czerwonej. Apel poprowadziła grupa Brązowa.

Podczas koncertu obecny był bp Andrzej F. Dziuba, który razem z pątnikami adorował Najświętszy Sakrament. Koncert połączony z adoracją zachęcił pielgrzymów do refleksji nad swoją relacją z Jezusem. Teksty rozważań przeplatane piosenkami sprawiły, że adoracja przerodziła się w wielkie radosne uwielbienie. Podczas pieśni młodzież wstawała z ławek, wznosiła ręce ku niebu, klaskała i śpiewała na cześć Pana. Wielkie brawa rozbrzmiały dla Jezusa po wyznaniu, że jest On naszym Panem, Przyjacielem i kocha nas mimo wszystko. Owacje dla Najwyższego trwały bardzo długo i każdy chciał tym gestem pokazać, że Bóg jest wielki, mocny i godzien wszelkiej chwały i czci.

Po odśpiewaniu apelu, bp Dziuba udzielił pątnikom błogosławieństwa i zachęcił do snu parafrazując hasło pielgrzymki „Wstań, idź, głoś” na „wstań, idź, śpij”. Jednak pielgrzymi rozradowani w Panu jeszcze przed kościołem śpiewali i tańczyli na Bożą chwałę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama