Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dzień VII - Maria Magdalena i apostołowie

- Do tej pory mówiłem przede wszystkim, stawiając za przykład mężczyzn. Może przyszedł już czas na kobiety? Zwłaszcza że, jak wiemy, w Kościele jest dużo więcej kobiet niż mężczyzn i, jak sądzę, na naszej pielgrzymce również tak jest, że jest więcej kobiet niż mężczyzn - mówi o. Tomasz.

Dominikanin o. Tomasz Nowak w swoich konferencjach dla pielgrzymów ukazuje postacie z Biblii. Tym razem przybliżył pątnikom Marię Magdalenę i apostołów.

- Pamiętamy tę kobietę, która przychodzi do domu faryzeusza, i o której jest napisane, że prowadziła w mieście życie grzeszne. Ona klęka u stóp Jezusa i łzami obmywa Jego stopy, a później swoimi włosami je wyciera. Ten sprawiedliwy faryzeusz zadaje pytanie, myśląc tylko, osądzając tę kobietę i Pana Jezusa w swoim sercu: 'Czy On nie wie, że ona jest grzesznicą? Gdyby był prawdziwie Prorokiem, to by wiedział'. Wtedy Jezus go upomina, ale przede wszystkim zwraca uwagę na to, jak bardzo ta kobieta umiłowała i jak wiele można odpuścić tym, którzy bardzo miłują. O tej historii będzie się zawsze opowiadać, jeżeli będzie się głosić Ewangelię. To w kontekście naszego hasła: "Idźcie i głoście" jest niezwykle ważne. Niepodobna, aby o tym nie opowiadać. O miłości, która rodzi się z tego doświadczenia miłosierdzia, z tego doświadczenia przebaczenia. To jest niezwykłe doświadczenie, z którym mamy do czynienia w Ewangelii - przypomina o. Tomasz.

Cała konferencja do wysłuchania poniżej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL