Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dzień VIII - Maryja

- To jest chyba oczywiste, że ostatnią konferencję będę mówił o Maryi. To jest Ta, która w moim przekonaniu, w 100 procentach wypełnia to hasło, które nosi tegoroczna pielgrzymka, czyli "Wstań - Idź - Głoś" - mówi o. Tomasz Nowak OP.

Dominikanin w swoich konferencjach dla pielgrzymów ukazuje postacie z Biblii. W dzień poprzedzający wejście pątników na Jasną Górę skoncentrował się na osobie Maryi.

- Mówię z takim entuzjazmem o Matce Bożej, bo dość późno odkryłem, że Ona jest również moją Matką. Choć tak, jak wspominałem na początku, chodziłem na pielgrzymki wielokrotnie, ale w pewnym momencie rzeczywiście doświadczyłem trudu, że nie za bardzo wiem, kto to jest Maryja. Nie za bardzo wiem, do kogo się modlę, nie za bardzo wiem, do kogo idę? Kim Ona konkretnie dla mnie jest? Wiedziałem, że jest Matką Bożą, wiedziałem, że jest wielką orędowniczką, wiedziałem o Jej znaczeniu dla naszego narodu i dla całego świata. Jednocześnie nie miałem z Nią osobistej relacji, jak z mamą. Może dlatego, że dość późno ją odnalazłem jako Mamę, teraz bardzo lubię o Niej opowiadać i zaświadczam o tym, że naprawdę jest tak niezwykłą osobą, tak niezwykłą kobietą. Ogromnie delikatną i subtelną, a jednocześnie ogromnie mocną, tak mocną, że wszystkie diabły przed Nią drżą. To jest też niezwykły kontekst, niezwykły poziom wrażliwości, którą możemy znaleźć w Maryi. Jakiejś kobiecości, która łączy w sobie te niezwykłe tajemnice, że pyta o konkrety, że interesuje Ją wszystko w detalach, a jednocześnie ma ogromne horyzonty. Czasami my, mężczyźni, potrzebujemy takiego ukonkretnienia - mówi o. Tomasz.

Cała konferencja do wysłuchania poniżej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL