Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nowe karetki dla szpitala

Dwa wysoko specjalistyczne ambulanse przeznaczone do transportu międzyszpitalnego trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Placówka nie miała do tej pory karetek transportowych.

Usługi transportu sanitarnego świadczyły dla szpitala firmy zewnętrzne. Własne karetki oznaczają znaczną poprawę jakości opieki, większe bezpieczeństwo dla pacjentów i lepsze warunki pracy dla  personelu medycznego.

Samochody zostały kupione przez spółkę Inwestycje Medyczne Łódzkiego. Karetki wyposażone są m.in. w defibrylatory, respiratory transportowe i pompy infuzyjne. Pojazdy warte ponad 785 tys. zł przekazał szpitalowi marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. - Dla realizacji takich przedsięwzięć, aby wspierać, wyposażać naszą wojewódzką służbę zdrowia, tworzyliśmy spółkę Inwestycje Medyczne - mówił, przekazując kluczyki. Samorządowiec zapowiedział także kolejną ważną inwestycję - rozbudowę i stworzenie  centralnego bloku operacyjnego w szpitalu w Skierniewicach.

Oprócz efektu jakościowego dyrekcja szpitala liczy również na efekt ekonomiczno-finansowy. - Mamy nadzieję, że nasz własny transport szpitalny pozwoli zaoszczędzić niemałe pieniądze - mówił dyrektor Eugeniusz Furman.

Poinformował również, że szpital jest w trakcie zakupu trzeciej karetki przeznaczonej do transportu wewnątrzszpitalnego. - Nasz szpital ma zabudowę pawilonową i niezbędna jest karetka do przewozów wewnętrznych, czy to na konsultacje, czy badania diagnostyczne. Nierozsądne byłoby, aby do takich przewozów wykorzystywać któryś z nowych pojazdów.

Nowe ambulanse poświęcił kapelan ks. Bogumił Zawierucha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL